PRVI BOD NAKON 16 GODINA

Cibalia propustila uzeti puni plijen iz Maksimira!

Na Maksimiru se odigrao derbi kola između prve i treće momčadi prvenstva, a sve je završilo rezultatom 1-1
 Ronald Goršić / Cropix

ZAGREB - Nogometaši Dinama i Cibalije zatvorit će 12. kolo Prve HNL, a njihov susret s pravom možemo nazvati i derbijem kola jer do jučerašnje pobjede Šibenika drugi na ljestvici bili su upravo Vinkovčani, dok su Zagrepčani prvi.

Zašto ne bi mogli u Cibaliji vjerovati u pobjedu, kad je Dinamo uspio pasti protiv Zagreba, uvjerljivo posljednjeg na ljestvici? Sve je itekako moguće, dokazao je to i Karlovac kad je pobijedio Hajduka jučer, a i ne treba zaboraviti da je aktualni prvak potresen nakon dva poraza u nizu.

Naravno, moguće je da upravo protiv Vinkovčana sav svoj bijes izbace i svladaju ih kao onda Slaven Belupo ili Rijeku, ali nekako se čini da je Cibalija dovoljno čvrsta da ne padne tako lako i tako uvjerljivo. Kako god bilo, očekuje nas zanimljiv susret.

Tijek susreta možete pratiti ovdje na Jutarnji.hr.

Prva HNL, 12. kolo:

Tijek susreta:

Dinamo - Cibalia 1-1 (Morales 44'-11m/Kresinger 31')

Kraj susreta.

90. min + 4: Baraban je promašio čistu priliku i pobjedu!!!

90. min + 3: Mazalović je dobio drugi žuti karton jer je namjerno dirao loptu rukom.

90. min: Utakmica će se produžiti pet minuta, dugih za goste, kratkih za domaćine.

88. min: Tomečak, Dinamov junak iz prošle sezone protiv Cibalije, prošao je kroz sredinu i opalio lijevom nogom, ali lopt je prohujala malo iznad vratnice.

83. min: Ibanez, rijetko kad ovako pasivan, izlazi i mijenja ga Etto. Lovren zato odlazi na lijevu stranu.

75. min: Neće Moralesa večeras. Sammir mu je 'podvalio' jednu loptu na visini kaznenog udarca, ali Čileanac je promašio cijela vrata, iako je ponovno bio neometan.

69. min: Strijelca Kresingera mijenja Grgić.

68. min: Morales je ponovno sam na nekoliko metara pucao, ali ovoga puta sjajni vratar Cibalije brani.

65. min: Izlazi Callelo, a ulazi Vrdoljak.

64. min: Morales je pogodio vratnicu s nekoliko metara, iako je bio potpuno sam ispred gola!

63. min: Stanko Mršić je isključen, a nije mu to prvi put da izgubi živce kad njegov klub igra protiv Dinama ili Hajduka.

62. min: Izlazi Pavličić, također ne previše vidljiv, a mijenja ga Baraban.

60. min: Igrači Cibalije su se stisli u svoju polovicu i ne dopuštaju Dinamu niti najmanje prostora. Kako izgleda sada, pola sata prije kraja utakmice, teško da modri mogu zabiti pogodak. Zato gosti trebaju još više žaliti zbog nesmotrene pogreške Tomića.

51. min: Odmah se Brazilac našao u prilici, ali njegov snažni udarac brani odlični Antolović.

50. min: Papadopoulosa, nevidljivog danas, mijenja Sammir.

Počeo je drugi dio.

Kraj prvog dijela.

44. min: GOL! Morales je realizirao kazneni udarac, odnosno poklon gostiju.

42. min: Nova kontra Cibalije, ali čistu priliku je promašio Prgometa, igrača koji najviše promašuje, ako je suditi po utakmicama koje su odigrane ove sezone. Odmah se to vratilo gostima, Tomić je skrivio jedanaesterac, podigao je ruku kad mu je lopta išla iznad glave i dirao ju je.

33. min: Morales je prebacio vratara, ali Sivonjić se htio upisati u strijelce, ali umjesto da je 'zakuca' u gol samo ju je zaustavio na crti i tako obavio posao braniča gostiju.

31. min: GOL! Kresinger, najviđeniji pojedinac gostiju, je zabio poslije kontre Cibalije!

30. min: Kakva obrana Antolovića! Morales je izveo slobodni udarac u svom stilu, ali vratar Cibalije je sjajno obranio.

20. min: Preko desnog boka je Dinamo počeo prijetiti, ali Mršićeva momčad se itekako dobro drži, još im domaćin nije konkretnije zaprijetio.

15. min: Cibalia se odlično postavila na terenu i ne dopušta modrima prostor tako da zasad sve djeluje izjednačeno.

2. min: Kresinger je silovito pucao, ali lopta je prohujala pored gola.