RUDEŽ BEZ POENA

Može li netko u NBA-u zaustaviti Golden State? Ako je suditi po utakmici protiv Dallasa - ne tako skoro. Mavericksi su na papiru izgledali kao potencijalna mina za sjajne Warriorse, ali već nakon prve četvrtine bilo je jasno da Nowitzki i društvo nemaju što tražiti protiv Kerrovog stroja. Već nakon prvih 12 minuta bilo je preko 20 razlike i do kraja je to bilo samo odrađivanje posla. Na kraju je Golden State pobijedio 105-98. Curry je u 15. uzastopnoj pobjedi (rekord frašize) ubacio 29 poena, a Thompson je dodao 25.

Brooklyn Netsi slavili su kod Charlottea s 114-87 u vjerojatno najboljoj utakmici sezone. Najbolji čovjek Netsa u drugoj uzastopnij pobjedi bio je povratnik Joe Johnson s 22 poena. Bojan Bogdanović ponovono nije startao u petorci, ali je zabio 12 poena, sve iza linije trice (4-5). Brooklyn je i ovu utakmicu odigrao bez Lopeza i Teletovića.

Crni niz Indiane nastavio se i protiv Portlanda. Pacersi su izgubili čak osmu utakmicu zaredom (85-95), a Damjan Rudež je u 12 minuta ostao bez poena (šut 0-2). Memphis je jedva provukao protiv Philadelphije (120-115 nakon produžetka), a Houstonu se nakon 11 propuštenih utakmica vratio Dwight Howard. I to se odmah vidjelo na rezultatu - Rocketsi su pobijedili Denver s 108-96, a sjajni Howard zabio je 26 koševa uz 13 skokova.

09. svibanj 2024 01:16