AP
ATP VALENCIA

Južnij do naslova

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 27. listopad 2013. 19:42

Ruski tenisač Mihail Južnij osladio se drugom ovosezonskom titulom na ATP turniru u Valenciji iz serije 500, nakon što je u finalu iznenadio prvog nositelja i domaćeg predstavnika Davida Ferrera.

Nakon sat i 23 minute igre Južnij je sa 6-3, 7-5 slavio protiv Ferrera, te mu nanio peti poraz u osmom međusobnom susretu na ATP Touru. Zanimljivo, ovo im je bio četvrti susret u dvoranskim uvjetima i četvrta pobjeda ruskog 31-godišnjeg veterana.

Južnij je u prvom setu odjurio do vodstva 5-1 i servirao za osvajanje istog, ali se Španjolac nakratko vratio u set s dva uzastopna gema, no već je u idućem priči bio kraj što se prve dionice tiče. Ferrer je bolje otvorio nastavk susreta i poveo s 4-2, no do kraja je meča uzeo još samo jedan gem, a Južnij čak pet.

Nakon naslova u Gstaadu ovo je drugi sezonski naslov za Južnija, a isti ih broj ima i Ferrer, koji je pak upisao i čak pet poraza u finalima 2013. godine!

26. svibanj 2024 10:08