52. IZDANJE ISTARSKE RIVIJERE

Juniorski pobjednik Wimbledona poražen u prvom kolu ITF turnira u Poreču

U prvom je setu imao 5-3, ali je do kraja meča osvojio samo jedan gem
Piše: HinaObjavljeno: 05. ožujak 2024. 22:07

Bivši juniorski pobjednik Wimbledona, 19-godišnji Splićanin Mili Poljičak poražen je u dvoboju prvog kola ITF turnira u Poreču, gdje ga je sa 7-5, 6-1 svladao drugi nositelj, Britanac Jay Clarke, sa 7-5, 6-1.

Poljičak je imao priliku osvojiti prvi set u kojem je vodio sa 5-3, ali je do kraja meča uspio osvojiti još samo jedan gem.

Poražen je i Mateo Martinović, drugi od sedmorice hrvatskih predstavnika na prvom od tri natjecanja 52. izdanja Istarske rivijere. Martinović je za ulazak u glavni turnir dobio pozivnicu, a bolji od njega bio je Nijemac Marc Majdandzic sa 6-1, 6-2.

U utorak su u porečkom TC "Pical" dovršene kvalifikacije, a među osmoricom tenisača koji su izborili plasman u glavni turnir našao se i hrvatski predstavnik Alen Bill. Njegov suparnik u prvom kolu bit će osmi nositelj, Talijan Federico Arnaboldi.

Bill je u utorak bio uspješan i u paru s Lukom Mikrutom te se plasirao u četvrtfinale pobjedom 6-2, 6-7 (4), 10-3 protiv Slovenca Kupčića i Finca Kaukovalte. Hrvatska će sigurno imati jedan par u polufinalu, jer će Bill i Mikrut u četvrtfinalu igrati protiv Vite Horvata i Denija Žmaka koji su sa 7-5, 1-6, 10-8 svladali Čehe Bauma i Brunclika.