Donna Vekić

ROB PRANGE Dppi Via Afp
3. KOLO KVALIFIKACIJA

Nakon Goje glavni ždrijeb Roland Garrosa izborila i Donna Vekić preokretom u tri seta

Hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u glavni ždrijeb Roland Garrosa
Piše: HinaObjavljeno: 19. svibanj 2022. 16:15

Ona je u posljednjem, 3. kolu kvalifikacija nadigrala Anastaziju Gasamovu sa 4-6, 6-2, 6-2 nakon skoro tri sata igre.

Prvi je set trajao čak sat i 23 minute, a od 10 fgemova njih čak sedam je otišlo na stranu igračice koja je vraćala servis. Vekić je, nažalost, izgubila četiri igre na svoj početni udarac, a Gasamova samo tri. No, u preostala dva seta Vekić je bila daleko učinkovitija na svom servisu, više nije izgubila niti jedan gem na svom početnom udarcu, dok je svojoj suparnici u svakoj dionici još dva puta oduzimala servis. U drugom setu je Vekić spasila čak osam "break-lopti", no u trećem više nije mniti bila suočena s opasnosti gubitka servisa.

Ranije u četvrtak se kroz kvalifikacije do glavnog turnira u muškoj konkurenciji probio Borna Gojo 7-6 (1), 6-1 pobjedom protiv Argentinca Juana Ignacija Londera, a isto će u petak pokušati i Nino Serdarušić koji će za suparnika imati Amerikanca Bjorna Fratangela.

23. travanj 2024 06:16