MATTHEW STOCKMAN Getty Images Via Afp
INDIAN WELLS

Sakkari izbacila nasljednicu Serene Williams i zakazala finale s daleko najboljom tenisačicom svijeta

Bit će to repriza finala iz 2022. i ukupno šesti međusobni okršaj Grkinje i Poljakinje
Piše: HINAObjavljeno: 16. ožujak 2024. 07:07

Grčka tenisačica Maria Sakkari svladala je Amerikanku Coco Gauff s 6-4, 6-7(5), 6-2 u polufinalu WTA turnira u Indian Wellsu, često prekidanog kišom u petak, te slijedi intrigantan revanš borbe za naslov iz 2022. s Poljakinjom Igom Swiatek.

Swiatek, koja dominira ženskim tenisom, pobijedila je Ukrajinku Martu Kostjuk (WTA-32) 6-2, 6-1 za 69 minuta.

Polufinale Grkinje Marije Sakkari protiv Amerikanke Coco Gauff rješavalo se znatno duže. Ne samo da je rezultat bio tijesan s preokretima, nego se umiješala i kiša, koja je prekinula meč na dva sata dok je Grkinja dobila prvi set. Nakon drugog prekida, Sakkari je u drugom setu napravila break u meču za vodstvo od 5-4 i tri meč lopte, ali prvakinja US Opena Gauff se izvukla i dobila set u "tie-breaku".

Sakkari se ipak nije dala smesti, nastavila je s kvalitetnom igrom, konačno pobijedivši nakon 2 sata i 41 minutu igre.

CLIVE BRUNSKILL Getty Images Via Afp

U finalu će se po šesti put sučeliti Swiatek i Sakkari. Bilanca se trenutno okreće u korist Grkinje, koja ima tri pobjede, no, Swiatek je, nakon što je izgubila prva tri meča protiv Sakkari, dobila posljednja dva, 2022. u Dohi i Indian Wellsu.

19. travanj 2024 08:33