CLIVE BRUNSKILL Getty Images Via Afp
POTPUNA DOMINACIJA

Prva tenisačica svijeta uvjerljivom predstavom došla do titule na Mastersu u Indian Wellsu

Za Swiatek je ovo bilo drugo finale u Indian Wellsu kada je također igrala protiv Sakkari
Piše: HINAObjavljeno: 17. ožujak 2024. 22:05

Prva tenisačica svijeta Poljakinja Iga Swiatek pobjednica je WTA 1000 turnira u Indian Wellsu nakon što je u finalnom susretu porazila Grkinju Mariju Sakkari sa 6:4, 6:0.

Za Swiatek je ovo bilo drugo finale u Indian Wellsu, a u prvom, odigranom 2022. također, je došla do naslova pobijedivši Sakkari.

Mlada 22-godišnja Poljakinja je otvorila finale s tri gema u nizu, no šest godina starija Grkinja je izjednačila na 3:3. Ključnim se pokazao deseti gem u kojem je Swiatek prvi vodstvu 5-4 oduzela servis suparnici za osvajanje prvog seta.

U drugom setu nije bilo nikakve neizvjesnosti i prva tenisačica svijeta je "projurila" kroz set dobivši ga 6:0.

Mlada Poljakinja sada ima omjer 19-4 u WTA finalima, pri čemu 8-2 na razini WTA 1000. S druge strane Sakkari je ostala na dva osvojena naslova u deset finala.

27. travanj 2024 01:32