Rafael Nadal

FILIPPO MONTEFORTE Afp
PAO REKORDER RIMA

Kakav udarac za ‘Kralja zemlje‘: Nadal pometen u 50 minuta, ovo mu se dogodilo samo dva puta u karijeri

Hubert Hurkacz u potpunosti je nadigrao prekaljenog španjolskog tenisača
Piše: HINA/SNObjavljeno: 11. svibanj 2024. 17:24

Uvjerljiv poraz upisao je legendarni španjolski tenisač Rafael Nadal u meču drugog kola zemljanog ATP Masters 1000 turnira u Rimu, Poljak Hubert Hurkacz je slavio s 6:1, 6:3.

U prvom kolu Rima Nadal je nakon tri seta svladao belgijskog igrača Zizou Bergsa, 108. tenisača na svijetu, ali u prvom idućem meču nije imao nikakve šanse. Hurkacz, deveti tenisač na svijetu i sedmi nositelj u Rimu, pobijedio je nakon samo 50 minuta igre.

Tek treći put u karijeri Nadal je osvojio manje od pet gemova na zemljanoj podlozi, prošli put prije čak 21 godinu. Bilo je to protiv Oliviera Rochusa u Mallorci, koji ga je dobio 6:2, 6:2, a godinu dana kasnije neslavno je završio nasuprot Gastona Gaudija u Hamburgu istim rezultatom.

Nadal je tijekom veličanstvene karijere rekordnih deset puta osvajao turnir u Rimu, a Hurkacz će u idućem kolu igrati protiv Argentinca Tomasa Etcheverryja.

11. svibanj 2024 17:24