RONALD GORSIC Cropix
PRVENSTVO HRVATSKE

Mladost slavila u Rijeci, Nizozemac briljirao kod domaćina, ali nedovoljno za pobjedu

Druga utakmica ovih dviju momčadi na rasporedu je u nedjelju, 26. svibnja u Zagrebu, s početkom u 18.00 sati
Piše: Dean BauerObjavljeno: 11. svibanj 2024. 22:14

PRIMORJE EB - MLADOST 14:16 (4:5, 4:4, 1:3, 5:4)

RIJEKA - Plivalište Zdravko Ćiro Kovačić. Gledatelja 150. Suci: Prančić i Sivčević. Opunomoćenik: Tiozzo (svi iz Splita).

PRIMORJE EB: M. Čubranić (10 obrana), L. Babić, Kadivec, Tončinić, Brubnjak 2 (2-2), Brguljan 1, N. Čubranić 2 (1-1), K. Babić, G. Burburan, Te Riele 6 (1-1), Crippa 1, Paparić 1, Jurić, Vuković 1. TRENER: Igor Hinić.

MLADOST: Jurlina, J. Bušić, Bučević, Solje 1, Gluhaić 2, J. Penava 1, Koprčina 1, Rakovac 2, Mijić 4 (1-1), Bajić 2, Herceg 2, Jajčinović, Sunara 1 (9 obrana), T. Bušić. TRENER: Damir Vincek.

PETERCI: Primorje EB 4-4, Mladost 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: Primorje EB 15, Mladost 17. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: L. Babić (27), Solje (31), Brguljan (32).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Primorje 6-12 (50%), Mladost 6-13 (46%).

Žapci su poveli 1-0 u nadmetanju za broncu u državnom prvenstvu, "oduzevši" Riječanima prednost domaće utakmice u njihovom bazenu. Naime, sada će u slučaju pobjede mladostaša u drugom susretu, Zagrepčani zaključiti ovo nadmetanje s kolajnom oko vrata. Primorjaši su očigledno, iako će to možda teško priznati, ali ipak "glavama" već u sljedećem vikendu i Final Fouru Eurokupa kojeg organiziraju na svojem bazenu. Ne može se poreći trud i zalaganje Riječana, borba do zadnje sekunde, ali... Da im nije bilo čak 4 gola postignuta iz peterca, pa da im nije bilo ludo sjajnog nizozemskog ljevaka Kas Te Rielea (ukupno 6 golova), a koji je čak 4 pogotka postigao u zadnjih šest minuta i praktički igrao "simultanku" sa Žapcima, ova je utakmica mogla i puno ranije završiti. Dakako, i s puno većom razlikom za Zagrepčane koji su bili po svemu bolja momčad.

Domaćinima su prepustili samo dva kratkotrajna i minimalna vodstva (3:2 i 7:6), dakle u prvih 12-13 minuta utakmice, a sve ostalo je proteklo u glasnom kreketu Žabaca uz Rječinu. Uostalom, Mladost je na kraju treće četvrtine imala prednost 12:9, a u zadnjoj dionici i četiri pogotka prednosti (13:9 i 14:10) šest minuta prije kraja. Sad su se Zagrepčani malo "zaigrali", pomislili da je gotovo, ali valja istaknuti i da su primorjaši tada podignuli tempo. Podignuo ih je najviše spomenuti Te Riele koji je pogađao za 11:14, 12.14 i onda iz kontre i za 13:14, malo manje od dvije minute do kraja. Imali su Riječani i zadnji napad, za egal pri rezultatu 14:15, no vratar Žabaca Eugen Sunara ne samo što je obranio svoj gol, već je pogodio riječki!?

Naime, dosta logično, Primorje EB je krenulo u zadnji napad sa svih 7 igrača, pa tako i s vratarom Maurom Čubranićem, riječka su vrata ostala prazna, a Eugen ne oprašta. Druga utakmica ovih dviju momčadi na rasporedu je u nedjelju, 26. svibnja u Zagrebu, s početkom u 18.00 sati.

11. svibanj 2024 22:15