Vaterpolisti Juga bili su bolji od Jadrana

BOZO RADIC Cropix
VODILI I 8:0

Jugov uragan otpuhao Jadran već na početku utakmice, Dubrovčani korak do naslova prvaka

Vaterpolisti Juga u utorak će u Dubrovniku imati priliku zaključiti ovu seriju.
Piše: Dean BauerObjavljeno: 20. svibanj 2022. 20:20

Gledajući utakmicu s poljudskog bazena i vidjevši gdje to ide, već negdje od 10. minute, tada je bilo "samo" 7:0 za Jug AO, u bespućima interneta smo pošli potražiti onu famoznu utakmicu u Gružu prije dvije godine. Najvišu pobjedu neke momčadi u povijesti finala državnog prvenstva. Bilo je to 25. srpnja 2020. kada je Jug AO, tada u trećoj utakmici svladao Mladost 19:3. Mislili smo tada, nećemo to nikada ili tako skoro opet gledati. Hm, malo smo se prevarili. Niti dvije godine kasnije, evo ga reprize.

Istina, nije na kraju završilo tako drastično kao u Gružu prije dva ljeta, ali... Bilo je jako, jako blizu jer konačan rezultat je zavaravajući. Gospari su naime "razbili" suparnika. Riječ "razbili" možda će nekome zvučati ružno i neprilično, ali kad tako je i najbliže je istini. Ako ćemo o rezultatu, bilo je 8:0, 10:2, 12:3, pa onda i najveća razlika, plus 10 ili 13:3 i 14:4 zadnjoj četvrtini. Potonji je rezultat bio pet minuta prije kraja. Onda je trener Vjeko Kobešćak odlučio izvaditi cijelu prvu postavu iz vode, ostaviti mlade snage, tu i tamo koji senior. Tek tada su i tek na taj način jadranaši uspjeli dati tri gola uzastopno.

Međutim, igrač više Jadrana je bio 2-9, dok je Jugova realizacija napada s viškom u bazenu bila visokih 7-10. Od prvih 6 takvih situacija, čak su pet iskoristili. Jug AO je iskoristio oba peterca, Jadran nije svoj jedini. Vratar Gospara Toni Popadić je posebna priča. Ukupno 14 obrana (13 + peterac), prvih 13 minuta utakmice nije primio gol! S druge strane, Ivan Marcelić na golu Jadrana se ne mogao "spojiti" s loptom. Logično da je trener Smodlaka bio primoran i na očajnu reakciju, ubaciti u igru mlađahnog Luku Podruga koji je inače tek treći vratar. Onaj drugi Jadrana, Mate Anić nije bio u konkurenciji za utakmicu. Podrug nije mogao biti točka, igrač preokreta. I njega su jadnog "izbušili" Gospari, pa je Mile Smodlaka opet vratio Marcelića između vratnica. Jadran nije isplivao niti jednu kontru, a Jug AO... Iskreno, prestali smo brojati kod pete! Što je bilo dobro u igri Splićana? Ništa! Što nije valjalo? Sve!

Dubrovčane su predvodili Aleks Papastasiou i Loren Fatović s po tri gola. Kod Jadrana su prednjačili Luka Bukić i Jerko Gragić s dva pogotka.

Četvrta utakmica u seriji igra se u Dubrovniku u utorak, 24. svibnja, a eventualna peta u petak.

JADRAN - JUG AO 7:15 (0:5, 2:5, 1:2, 4:3)

SPLIT - Plivalište Poljud. Gledatelja 800 Suci: Štampalija (Šibenik) i Severo (Italija). Opunomoćenici: Curić (Dubrovnik) i Prvan (Split).

JADRAN: Marcelić (6 obrana), Burić 1, Marinić Kragić 2 (0), Čagalj, Butić 1, Bukić 2, Harkov, Delić, Dobud 1, Šetka, A. Dužević, L. Podrug (1 obrana), Radan. TRENER: Mile Smodlaka.

JUG AO: Popadić (13+1 obrana), I. Vukojević, Fatović 3, Burđelez, Joković 2, Papanastasiou 3, Tomasović, Argyropoulos 2 (1), Kržić, Kakaris 1, Benić 2, Žuvela 2 (1), Jurišić (1 obrana), Zvono. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

PETERCI: Jadran 0-1, Jug AO 2-2.

OSOBNE POGREŠKE: Jadran 12, Jug AO 10. ISKLJUČENJE S PRAVOM ZAMJENE: Burić (24). ŽUTI KARTON: trener Smodlaka (10). CRVENI KARTON: Dobud (24). TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Benić (26)

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jadran 2-9 (22%), Jug AO 7-10 (70%).

01. svibanj 2024 01:44