VOJKO BASIC/CROPIX
ISKUPLJENJE PROTIV NIJEMACA

Jug se nakon najtežeg europskog poraza u povijesti opet našao ‘u rupi‘, ali ipak uspio dobiti Spandau

Jedna je obrana dubrovačkog vratara preokrenula stvari u pozitivnom pravcu na plivalištu u Ostiji.
Piše: Davor BuconićObjavljeno: 03. ožujak 2021. 19:08

Težak „nokaut“ u 2. kolu drugog turnira u Ostiji protiv Pro Recca (18:3) nije ostavio teže posljedice po jugaše koji su u petoj utakmici Lige prvaka došli do četvrte pobjede nadigravši Spandau 04 – 12:10.

Prvi napad Dubrovčani su realizirali u 34. sekundi preko Fatovića koji je postigao i drugi pogodak za svoju momčad. Odlično otvaranje! Vodilo se i s 3:2 da bi Rus Kholod sa tri svoja silovita vanjska udarca preokrenuo rezultat i Jug je bio u minusu – 3:5. Teško je bilo igrati u ovim trenucima kada ti u napadu kao na tekućoj vrpci suci sude kontraprekršaje, a kada dođeš u obranu – isključenja. Pri kraju susreta odnos kontraprekršaja bio je gotovo nevjerojatnih 7-0 protiv Juga. Ipak, pogocima Papanastasioua, Lončara i Fatovića, četiri sekunde prije kraja poluvremena, Dubrovčani ponovno dolaze u vodstvo (6:5).

Drugo poluvrijeme bilo je u znaku izvanrednog jugovog Grka Papanastasiou, odličnog u obrani, još boljeg u napadu. Imao je ukupni šut 4-5 kao i Loren Fatović. Susret se „lomio“ kod rezultata 8:6, Fatović je realizirao peterac koji je zaradio Obradović. Imali su Dubrovčani dvaput igrača više i nisu uspjeli doći do pogotka za 9:6 kojeg je na punu zonu s vanjske pozicije postigao Obradović. Bila je to serija jugaša od čak 6:1 70 sekundi prije kraja treće četvrtine. Za 10:8 pogađa Papanastasiou koji je prvo blokirao udarac u obrani, a potom bio brz u tranziciji. Pogodio je i za 11:8. U tom trenutku imao je šut 4-4.

Pri kraju susreta zaprijetio je nekadašnji hrvatski reprezentativac u mlađim uzrastima, Mateo Ćuk, ali mirnu završnicu osigurava Hrvoje Benić topovskim udarcem izvana za 12:10 i super vrijednu pobjedu koja bi već sada trebala donijeti siguran plasman za Final Eight Lige prvaka.

JUG AO - SPANDAU 04 12:10 (3:3, 3:2, 3:2, 3:3)

OSTIA - Plivalište Talijanskog saveza vodenih sportova. Bez gledatelja. Suci: Putniković (Srbija) i Severo (Italija).

JUG AO: Popadić (10 obrana), Obert, Fatović 4 (1), Lončar 1, Kržić, Garcia, Tomasović, Merkulov 1, Papanastasiou 4, Žuvela, Benić 1, Obradović 1, A. Vukojević. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

SPANDAU 04: Baksa (9 obrana), Chiru, Gielen 1, Ćuk 2, Čagalj, Jüngling, Strelezkij, Dedović 1, Stamm 2, Holod 3, Restović 1, Sekulić, Vernet Schweimer. TRENER: Petar Kovačević

PETERCI: Jug AO 1-1, Spandau 04 -.

OSOBNE POGREŠKE: Jug AO 8, Spandau 04 11.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug AO 3-10 (30%), Spandau 04 5-8 (63%).

27. travanj 2024 04:00