Senjamin Burić
 BRUNO KONJEVIC/CROPIX
SEHA LIGA

U Ligi prvaka bez pobjede, u regionalnom natjecanju stopostotni: PPD Zagreb u Šapcu dobio Metaloplastiku

Konačno je i Zagreb za nekoga izgledao kao Liga prvaka. Nakon 20 minuta imali su plus osam...
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 28. veljača 2021. 20:09

Metaloplastika - PPD Zagreb 30:35 (13:18)

ŠABAC SD Zorka. Bez gledatelja. Suci: Načevski i Nikolov (Makedonija).

METALOPLASTIKA: Bomastar (1+1), Radisavljević (2); Dodić 3, Vorkapić 3, Jevtić 1, Pisačić, Srdanović 1, Milovanović, Antonijević, Ivanić 4, Đukić 3, Mitrović 2, Babić 4, Todorović 2, Brajović 7 (3), Došen. Trener Veselin Vuković.

PPD ZAGREB: Jandrić (6), Ristanović (2); Vistorop 2, Mrakovčić 1, Ćavar 4 (4), Mandić 2, Klarica 3, Burić 6, Obradović 1, Stojnić 2, Perić, Laljek, Matanović 5, Hrstić 5, Leimeter 3, Grahovac. Trener Ivica Obrvan.

SEDMERCI: Metaloplastika 3 (3), PPD Zagreb 6 (5), ISKLJUČENJA: Metaloplastika 4 minute (Ivanić 32, 34), PPD Zagreb 10 minuta (Mandić 5, Leimeter 18, Obradović 21, Stojnić 35, Mrakovčić 60), IGRAČ UTAKMICE: Senjamin Burić.

-----------------------------------------------------

Treća utakmica i treća pobjeda zagrebaša u SEHA ligi ove sezone. Prva gostujuća u sezoni uopće, što je nakon depresivne Lige prvaka dobra vijest.

Konačno je i Zagreb za nekoga izgledao kao Liga prvaka. Obrana, fizička nadmoć, brzi i laki golovi učinili su da zagrebaši za 20 minuta imaju prednost od osam golova razlike. I umjesto da tako nastave, da potvrde da su za Metaloplastiku Liga prvaka, pokvarili su obranu, pa su se Šapčani spustili na samo -3 i vratili utakmicu u normalu.

To je bila samo još jedna potvrda da ova momčad ni protiv jednog protivnika danas ne može igrati na rutinu. Odličan je bio uvod Hrstića, raspoložen je bio Matanović, trčalo se do 6:14, a onda se iz samo njima znanih razloga stalo, pa je Obrvan morao zvati time out da ih vrati u normalu. Probleme su počeli raditi ljevak Brajović i pivot Babić, no realno gledano to se nije trebalo dogoditi. Nakon lošeg realizatorskog uvoda Burića, na sreću se popravio i njegovom mini serijom Zagreb je otišao sa +5 na odmor.

Nije Zagreb ni u nastavku izgledao dobro, no Metaloplastika nema snagu to iskoristiti, pa su naši prvaci ipak igrali laku utakmicu. Pokušao je Obrvan sa 5-1, no jednostavno su ispali iz ritma koji ih je nosio na početku utakmice. Metaloplastika se spuštala na -3, Obrvan zvao time out i spašavao prednost.

Opustio se Csaba Leimeter, Ćavar je pogađao sedmerce 4/4, Burić je pozabijao svoje i kako god najvažnije je da su iz Šapca ipak donijeli bodove važne u borbi za krajnji cilj – broj 1 u skupini. Već u utorak (20.45), zagrebaši su gosti Kiela u posljednjem nastupu grupne faze Lige prvaka. Sljedeća SEHA obveza je 18. ožujka u Prešovu.

SKUPINA A: PPD Zagreb 9 (3, +13), Pelister 6 (3, +13), Metaloplastika 3 (3, -7), Tatran 0 (3, -19)., SKUPINA B: Motor 6 (2, +8), Vardar 6 (3, -2), Nexe 3 (2, 0), Vojvodina 0 (3, -6). Napomena: u zagradi broj odigranih utakmica i gol razlika.

16. travanj 2024 06:35