Slavlje Španjolaca

JESSICA GOW Afp
OKRŠAJ ZA MEDALJU

Španjolci se u dramatičnoj završnici dokopali bronce, peti puta zaredom završili na postolju

Šveđani su imali prilično veliku prednost na poluvremenu, no to im nije bilo dostatno za pobjedu.
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 29. siječanj 2023. 20:12

ŠVEDSKA - ŠPANJOLSKA 36:39 (22:18)

STOCKHOLM - O2 Arena. Gledatelja 15.000. Suci: Julie i Charlotte Bonaventura (Francuska).

ŠVEDSKA: Palicka (5+1), Thulin (6); Wanne 9, Ekberg 7 (3), Darj 4, Carlsbogard 3, Claar 3, Lagergren 5, Bergendahl 3, Johansson 2, Pellas, Person, Pettersson, Sandell. Izbornik Glen Solberg.

ŠPANJOLSKA: Perez de Vargas (5+1), Corrales (7); A. Fernandez 5, Sole 4, Figueras 9, D. Dušebajev 1, Casado 3, A. Dušebejev 6, Pecina, Maqueda 3, Serdio, Canellas 5, Guardiola, Garciandia 1, Migallon 1, Odriozola 1. Izbornik Jordi Ribera

SEDMERCI: Švedska 4 (3), Španjolska 1 (0).

ISKLJUČENJA: Švedska 6 minuta (Carlsbogard 32, 55, Palicka 57), Španjolska 10 minuta (Maqueda 22, Migallon 27, 57, Casado 39, Odriozola 54).

Španjolska je brončana na SP, to je treća bronca Španjolaca na SP, uz dva zlata koja imaju iz 2005 i 2013. Peti su put u nizu na velikim natjecanjima su na postolju, a ovo im je ukupno 18. medalja na velikim natjecanjima. Svaka čast!.

U prvom dijelu postignuto je čak 40 golova, Španjolska je primila čak 22 i tu je početak i kraj svih analiza o prvih 30 minuta. Švedska je bila brža, iskoristila španjolske izmjene obrana – napad, imala više obrana vratara, konkretno Thulina od Perez de Vargasa i zasluženo vodila 4 gola prednosti. Padali su Španjolci u obrani, prvo Sole, pa potom Migallon, najviše mjesta je bilo za Wannea, pivoti su zabili pet komada iz čistih višaka i Španjolska je nešto morala učiniti za povratak, jer tako, bez obrane, nije išlo.

I onda je Španjolska promijenila obranu i vratara. Coralles je došao na gol, Odriozola na prednjeg u 5-1. Coralles je branio zicere, Šveđanima su ispadale lopte i Španjolska je vrlo brzo došla od -4 na +2, a to je bila sasvim druga utakmica. Nezaustavljiva za Šveđane koji su doma ostali bez medalje i drugi puta uzastopno.

U ranije odigranoj utakmici, Nijemci su osvojili peto mjesto na SP. Pobijedili su za to Norvešku 28:24. Po pet golova zabili su Witzke, Hafner i Golla, dok je kod Norveške najefikasniji sa 6 bio Gullerud.

U utakmici za 7. mjesto nakon produžetaka Egipat je golom Sanada pobijedio Mađarsku 36:35. Čak 12 golova je zabio Ali Zein za pobjedu, kod Mađara su Bodo i Lekai pogodili po 7 puta. (drp)

01. svibanj 2024 19:17