ANTE CIZMIC/CROPIX Cropix
ISLAND TUGUJE

Luda utakmica! Francuska se izvukla iz ponora i nakon drame s Danskom izborila polufinale Eura

Karabatić i društvo ipak slave, a prvi put poveli su dvije minute prije kraja
Piše: Hina/SNObjavljeno: 26. siječanj 2022. 22:04

FRANCUSKA - DANSKA 30:29

DANSKA: N. Landin Jacobsen, Kirkelokke, M. Landin Jacobsen, Jakobsen, Antonsen, Lauge Schmidt, Svan, Moller, Mollgaard Jensen, Mensah Larsen, Toft Hansen, Hansen, Andersson, Mensing, Holm, Hald Jensen.

FRANCUSKA: Lenne, Minne, Lagarde, Richardson, Mem, Gerard, Karabatić, Fabregas, Pardin, Descat, Porte, Kounkoud, Nahi, Monar, Konan, Briet.

Rukometaši Francuske velikim su preokretom svladali Dansku sa 30:29 (12:17) u posljednjoj utakmici grupne faze Europskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj, čime su osvojili prvo mjesto u skupini 1, a iz polufinala izbacili Island.

Danci su bili u vodstvu gotovo cijelu utakmicu sve do posljednje tri minute utakmice, u kojima su ostali bez pogotka, a Dika Mem je s dva gola donio pobjedu olimpijskim prvacima iz Tokija, koji su baš kao i u tom finalu ponovno pobijedili Dansku.

Mem i Hugo Descat su sa po osam golova bili najbolji strijelci francuske reprezentacije. Strijelce Danske predvodili su Niclas Kirkeloekke sa 10 i Jacob Holm sa devet pogodaka.

Danci su u ovoj utakmici igrali bez Mikkela Hansena, Mathiasa Gidsela i Magnusa Saugstrupa Jensena, koje je izbornik Nikolaj Jacobsen odmarao, a bez obzira na to već su na poluvremenu vodili sa 17:12.

Francuski vratari Gerard i Pardin imali su samo jednu obranu u prvom poluvremenu, dok je danski vratar Kevin Moeller obranio osam šuteva.

Danska je nakon šest minuta vodila 5:1, ali su se Francuzi uspjeli približiti na samo gol zaostatka (10:9) u 20. minuti. No, uslijedila je nova danska serija od četiri pogotka za +5, a to je prednost s kojom su Danci otišli i na odmor.

U nastavku su Danci sve do deset minuta prije kraja održavali svoju prednost između tri i pet pogodaka, ponajviše zahvaljujući golovima Kirkeloekkea i Holma te obranama Niklasa Landina. No, nakon što su poveli sa 27:22, gotovo osam minuta su ostali bez pogotka pa su se Francuzi u 54. minuti približili na samo gol zaostatka (27:26), a u 57. minuti došli do prvog izjednačenja na utakmici (28:28).

Lauge je Dancima donio posljednje vodstvo (29:28) da bi Dika Mem golovima u 58. i 59. minuti odveo Francusku do pobjede, uz asistenciju Vincenta Gerarda koji je u završnici imao dvije velike obrane.

Zavšnica Europskog prvenstva bit će odigrana u Budimpešti.

Polufinalne utakmice su na rasporedu u petak, kad će od 18 sati igrati Francuska i Švedska, a od 20.30 sati Španjolska i Danska. Island i Norveška će se od 15.30 sati boriti za peto mjesto.

Poraženi iz polufinala će u nedjelju, 30. siječnja, igrati utakmicu za broncu od 15.30 sati, a finale je na rasporedu od 18 sati.

60 - Kraj! Francuska je pobijedila 30:29!

59 - Francuzi po prvi puta vode! 30:29!

58 - Zabija Danska, ali i Francuska!

57 - Francuska izjednačuje! Descat zabija iz sedmerca!

56 - Razbranio se Gerard i vraća Francuskoj nadu.

55 - Kirkelokke zabija, zabija i Karabatić.

54 - Danci opet promašuju i Francuzi dolaze na minus 1.

53 - Danci sada sedam minuta nisu postigli gol, a Francuska iz sedmerca dolazi na minus dva po prvi put u drugom dijelu.

50 - Francuzi dolaze na minus tri.

49 - Descat zabija peti gol iz sedmerca za 23:27.

47 - Lauge Schmidt zabija za 27:22.

47 - Fabregas dobiva dvije minute, a onda i crveni karton jer mu je to treće isključenje.

46 - Danska će igrati s igračem manje iduće dvije minute, a Mem zabija za smanjenje vodstva.

45 - Danska opet zabija. Holmu danas sve ulazi. Potom se brane i zabija Hansen. Danska je na 26:21.

44 - Francuska se vraća na minus tri.

43 - Danska zabija za 24:19, Francuzi zabijaju za smanjenje.

42 - Danska promašuje, Francuska zabija za 23:19.

41 - Landin sada skida Francuzima jedan šut, a Kirkelokke zabija za povratak za plus 5. Landin onda opet brani.

39 - Lenne Francusku dovodi na minus tri, ali Hansen vraća na četiri razlike.

38 - Danska ima igrača više. Fabregas je isključen.

37 - Mem zabija za smanjenje vodstva Danaca.

36 - Danska zabija iz sedmerca za novi odlazak na plus pet.

35 - Holm zabija svoj osmi gol za 20:15, a Richardson pogađa za 20:16.

34 - Descat zabija za 15:19.

34 - Danska je dobila dvije minute isključenja. Francuska ima igrača više.

32 - Novi gol Danske koja smiruje probuđene Francuze.

32 - Kirkelokke zabija svoj sedmi gol, a odmah zabijaju i Francuzi.

31 - Francuzi golom otvaraju drugi dio.

31 - Počelo je drugo poluvrijeme.

30 - Gotovo je prvo poluvrijeme. Danska vodi 17:12, Francuska je daleko od polufinala.

30 - Kirkelokke zabija za 17:12.

29 - Novi sedmerac za Francusku i dvije minute isključenja za Dansku. Descat zabija 12. gol Francuske.

27 - Descat zabija iz sedmerca za 15:11, ali Danska se odmah vraća na plus 5.

26 - Danska dolazi na plus 5. Francuzi su sve dalji od prolaza.

23 - Moller brani sedmerac Francuskoj, a Danci se potom vraćaju na četiri razlike.

21 - Kirkelokke vraća Dansku na plus 3.

20 - Danska uspijeva zabiti nakon pet i pol minuta.

20 - Fabregas dovodi Francusku na minus 1 s igračem manje.

18 - Novo isključenje za Francuze. Porte je dobio dvije minute.

18 - Francuzi su ponovno na minus 2.

16 - Descat je sada uspio zabiti nakon nekoliko pokušaja Francuza.

15 - Kirkelokke zabija na prazan gol za 10:6.

14 - Minne zabija za 8:6, ali Danci odmah zabijaju na novi odlazak na tri razlike.

13 - Francuska je dobila dvije minute isključenja. Danci imaju igrača više i pogađaju za 8:5.

12 - Karabatić je pronašao Lennea koji zabija za novo smanjenje vodstva Danske na plus 2.

11 - Lauge Schmidt zabija za 7:4.

10 - Danska opet promašuje, ali jednakom mjerom uvraća i Francuska.

9 - Danska je upisala svoj prvi promašaj, pa je Francuska uspjela zabiti još jedan i smanjiti vodstvo.

8 - Mem zabija treći gol Francuske.

7 - Danska je stopostotna. Zabija i svoj šesti gol.

6 - Francuzi tek su šestoj minuti zabijaju drugi gol.

6 - Danska zabija i peti gol.

5 - Danska je opet na plus 3. Vodi 4:1.

4 - Descat zabija za 3:1.

3 - Svan zabija za 3:0. Nije dobro krenula Francuska.

2 - Danska je povela, a onda nakon dva promašaja Francuske i udvosrtručila vodstvo.

- Počela je utakmica Francuske i Danske!

- Francuskoj fali samo pivot Nicolas Tournat zbog korone, ostali su svi na raspolaganju

- Ako pobijedi Francuska je prva, remi im donosi drugo mjesto, a poraz treće, a tada u polufinale ide Island. Danska je osigurala prolaz, ali ako želi biti prva u skupini, večeras ne smije izgubiti. Pobjednik ove skupine u polufinalu će igrati protiv Švedske, drugoplasirani ide na Španjolsku.

- Danska igra bez dvojice najboljih igrača, ponajboljeg svjetskog rukometaša Mikkela Hansena i sjajnog ljevaka Mathiasa Gidsela. Izbornik Jakobsen odlučio je odmoriti svoje zvijezde uoči obračuna za medalje, čini se kako je Dancima svejedno protiv koga će igrati u petak...

18. travanj 2024 06:50