Arhiva

NEDIM GRABOVICA/XINHUA NEWS/PROFIMEDIA Nedim Grabovica/Xinhua News/Profimedia
KARATE

Čudesan rezultat Hrvata na spektaklu u Srbiji: Naši osvojili čak 21 medalju u Čačku

Piše: Dean BauerObjavljeno: 25. ožujak 2024. 12:23

Hrvatski reprezentativci osvojili su 4 zlata, 4 srebra i trinaest brončanih medalja na prestižnom međunarodnom karate turniru 53. po redu Zlatnom pojasu Čačka. U raznim dobnim kategorijama sudjelovalo je oko 1.500 natjecatelja iz 22 države.

Uoči predstojećeg EP-a u našoj zemlji, hrvatski su predstavnici osvojili čak 21 seniorsko odličje. Zlato su osvojili Anđelo Kvesić (iznad 84 kg), Ivan Kvesić (do 84 kg), Ivan Martinac (do 75 kg) i hrvatska muška vrsta u katama (Mark Fileš, Dino Huić i Ivan Žeinski).

Osvajači srebrne medalje su Dino Huić u katama, Enes Garibović (do 84 kg), Sadea Bećirović (do 68 kg) u borbama, te Lucija Gečević u natjecanju za "Zlatni pojas".

S broncom su se vratili Ema Sgardelli i Jelena Pehar (do 50 kg), Alessandra Hasani (do 55 kg), Mia Greta Zorko (do 61 kg), Lea Vukoja (do 68 kg), Nikolina Golomboš i Lucija Lesjak (iznad 68 kg), Boran Berak (do 67 kg), Leon Tomljanović (do 75 kg), Jakov Bunjevac (iznad 84 kg) u borbama, te u katama Sara Malčec, Matija Relić i ženska selekcija u sastavu Lucija Gečević, Nika Jelen i Iskra Majsec.

Bilo je to jedna od posljednjih provjera uoči EP-a koje će se od 8 - 12. svibnja održati u Zadru.

Istovremeno, u dvorani Centra Zamet u Rijeci održan je 19. TAD cup 2024 - Memorijal Aldegisto Sodero, međunarodno natjecanje na kojem je sudjelovalo nešto manje od 800 natjecatelja.

Riječ je o turniru prvenstveno za mlađe uzrasne kategorije (primarno do mlađih seniora), a najviše uspjeha imali su predstavnici ASD karate teama 1999 - Porto Mantovano ispred naših klubova Lotos Zagreb i Kastav. (dba)

25. ožujak 2024 12:24