Mia Wild

DARKO TOMAS Cropix
SJAJNI REZULTATI

Zlatne medalje za Vitu Barbić i Miju Wild koja je odličje dobila nakon četiri sata vijećanja i žalbi

Barbić i Wild osvojile su zlatne medalje na Olimpijskom festivalu europske mladeži u Mariboru
Piše: Vedran BožičevićObjavljeno: 28. srpanj 2023. 22:20

Vita Barbić (15) i Mia Wild (17) osvojile su zlatne medalje petog dana atletskih natjecanja na Olimpijskom festivalu europske mladeži (EYOF) u Mariboru.

Barbić je pobijedila u bacanju koplja (500 g) s hicem od 60,48 metara. Obilato je pritom nadmašila i hrvatski mlađejuniorski rekord s ovim lakšim kopljem (dosadašnji je držala Veronika Šokota s 57,76) i došla na osmo mjesto svih vremena na svijetu u U-18 uzrastu!

Podsjetimo da je seniorsko koplje (600 g) ovog ljeta bacila 56,04 m što je rezultat s kojim je četvrta na ovogodišnjoj europskoj juniorskoj ljestvici, a samim time i kandidatkinja za visoki plasman na skorašnjem juniorskom EP-u (U-20).

Oko sjaja medalje Mije Wild bilo je puno drame i upitnika. Naime, u finalu na 100 m prepone su tri prvoplasirane atletičarke imale identičan rezultat (13.22), a prva odluka nakon fotofiniša je bila da je pobjednica Francuskinja Laura Montauban, a Wild drugoplasirana. No, nakon četiri sata vijećanja i žalbi zlato je dodijeljeno i našoj atletičarki koja je tako obranila lanjski naslov iz Banske Bystrice. Djevojka iz Nuštra, članica osječkog Slavonija-Žita, pritom je za još 15 stotinki popravila hrvatski mlađejuniorski rekord (na preponama visine 0,762 m).

Sven Franjković je u utrci na 3000 metara završio na desetom mjestu uz najbolji rezultat karijere na otvorenom (8:43.26). Marta Musladin zauzela je pak 13. mjesto u sedmoboju s 4654 boda.

15. rujan 2024 05:17