Jana Koščak

DAMIR KRAJAC Cropix
DRUGI DAN PRVENSTVA

Jana Koščak se za rođendan počastila mediteranskim zlatom, Leko i Favorov srebrni

Talentirana Varaždinka do uvjerljive je pobjede došla rezultatom 13.38 uz ponešto prejak vjetar (+2,4)
Piše: Vedran BožičevićObjavljeno: 20. svibanj 2024. 10:30

Drugog dana Mediteranskog prvenstva za mlađe seniore (U-23) u egipatskoj Ismailiji, hrvatski atletičari osvojili su još tri medalje. Jana Koščak se za 18. rođendan počastila zlatnom medaljom na 100 metara prepone. Talentirana Varaždinka do uvjerljive je pobjede došla rezultatom 13.38 uz ponešto prejak vjetar (+2,4), ostavivši daleko iza sebe Turkinju Elif Ilgaz (13.93). Dan ranije je naša najbolja sedmobojka osvojila i srebro u skoku u dalj (6,33).

Lucija Leko je subotnjem zlatu u bacanju diska (52,92) dodala i srebro u bacanju kugle (15,84), a drugo je mjesto osvojio i Vitalij Favorov u bacanju koplja (67,67).

Prvog dana natjecanja je, podsjetimo, Roko Farkaš pobijedio u utrci na 200 metara s 20.89 čime je za 15 stotinki popravio osobni i hrvatski juniorski rekord, Anja Ramić je bila druga na 400 m prepone (59.60), a Luka Ćurković treći u skoku u dalj (7,57).

20. svibanj 2024 10:31