JEWEL SAMAD Afp
SP KATAR 2022.

Australija je s minimalnih 1:0 pobijedila Tunis, a jedini gol zabio je Duke u 23. minuti.
Piše: SN/HinaObjavljeno: 26. studeni 2022. 13:05

TUNIS - AUSTRALIJA 0:1 (Duke 23‘)

TUNIS: Dahmen - Bronn (Od 73. Kechrida), Meriah, Talbi - Drager (Od 46. Sassi ?), Skhiri, Laidouni ? (Od 67. Khazri), Abdi ?- Sliti, Jebali (Od 73. Khenissi), Msakni

AUSTRALIJA: Ryan - Karačić (Od 76. Degenek), Souttar, Rowles, Mehich - Mooy, Irvine, McGree (Od 64. Hrustić) - Leckie (Od 85. Baccus), Duke ⚽ (Od 64. McLaren), Goodwin (Od 85. Mabil)

Izvještaj piše: Hina

Nogometaši Australije upisali su minimalnu, 1-0 pobjedu protiv Tunisa, u ogledu drugog kola skupine D na svjetskom prvenstvu kojem je domaćin Katar.

Bolje otvaranje utakmice Australci su naplatili pogotkom u 23. minuti kada je spretno glavom reagirao Mitchell Duke koji je pogodio za 1-0. Do kraja poluvremena Tunis je odgovorio napadima i pokušao se vratiti u rezultatski egal. Imali su Tunižani dvije odlične šanse u završnici prvog dijela, ali Drager i Msakni nisu pogađali suparničku mrežu.

U drugom poluvremenu Tunižani su pritisnuli te su pokušali doći do obrata, dok je Australija čekala svoju šansu u kontranapadima. Prijetili su i jedni i drugi, obje su reprezentacije imale šanse za pogotke, ali rezultat se sve do kraja nije mijenjao.

U nastavku dana, od 17 sati, u ovoj skupini D igraju Francuska i Danska. Trenutačno na ljestvici Francuska i Australija imaju po tri boda, dok Danska i Tunis imaju po jedan.

U posljednjem trećem kolu, 30. studenoga, igraju Tunis i Francuska te Australija i Danska. Oba susreta počinju u 16 sati.

Standings provided by Sofascore

GOL DUKEA POGLEDAJTE OVDJE.

PRIJENOS UŽIVO:

90+7 - Kraj! Australija je uspjela srušiti Tunis.

90+3 - Žuti karton dobio je Sassi (Tunis).

90 - Igrat će se još šest minuta sučeve nadoknade vremena.

88 - Tunis je sada i 12. put na utakmici poslao loptu prema golu Australije, ali nije bilo preciznosti niti u jednom od tih udaraca.

85 - Dvostruka zamjena kod Australije. Izašli su Leckie i Goodwin, ulaze Baccus i Mabil.

76 - Mijenja i Australija. Izašao je Fran Karačić, ušao Miloš Degenek.

73 - Dvostruka promjena kod Tunisa. Izlaze Jebali i Bronn, ulaze Khenissi i Kechrida.

72 - Msakni puca iskosa, brani Ryan.

71 - Mclaren je sada probio bok i poslao sjajnu loptu u sredinu, ali tamo je malo prekratak bio Leckie.

67 - Izlezi Laidouni, ulazi Khazri (Tunis).

PAUL ELLIS Afp

66 - Tunis je sada stvorio jednu šansu, ali lopta je završila u bloku. Tunis je tražio penal, ali nije ga dobio.

65 - Žuti karton dobio je Abdi (Tunis).

64 - Dvostruka promjena kod Australije. Izlaze Duke i McGree, a ulaze McLaren i Hrustić.

55 - Gledamo isti susret kao i u prvom dijelu. Australija je jača, ali mreže miruju.

46 - Promjena kod Tunisa. U svlačionici je ostao Drager, a u igri je Sassi.

46 - Počelo je drugo poluvrijeme.

45+6 - Kraj prvog dijela.

45+3 - Mskani je opet dobio sjajnu loptu, ali puca pokraj golu.

45 - Igrat će se još pet minuta sučeve nadoknade.

44 - Probao je sad Irvine, ali ne uspijeva povećati prednost.

41 - Tunis je sada imao veliku šansu za izjednačenje, ali Dragerov pokušaj uspijeva očistiti australska obrana.

34 - Probao je sada Irvine nakon kornera, ali puca pokraj gola.

MIGUEL MEDINA Afp

26 - Žuti karton je dobio Laidouni (Tunis).

23 - GOOOOL! Duke zabija za vodstvo Australije. Lopta se malo odbila od protivnika, a Duke ju sjajno iskoristio i glavom poslao neobranjivo u kut.

20 - Probao je sada po prvi puta Tunis, ali Msakni nije uspio zabiti iskosa.

10 - Iako je Australija malo bolja ekipa, mreže miruju i nema pretjeranih uzbuđenja.

1 - Počeo je susret Tunisa i Australije.

22. travanj 2024 17:27