MARCO BERTORELLO Afp
INTER NA PLUS 11

Juve dobio Badelja, Pjacu i društvo, nevjerojatan promašaj Ronalda, Jurić izgubio u 92., pobjeda Atalante

Conteova momčad sve je bliže naslovu prvaka, srušili su i Cagliari, Brozoviću puna minutaža
Piše: HinaObjavljeno: 11. travanj 2021. 17:30

Nogometaši Atalante vratili su se na četvrto mjesto ljestvice talijanskog prvenstva 3-2 (2-0) pobjedom protiv Fiorentine u Firenci u susretu 30. kola.

Atalanta je nakon prvih 45 minuta imala prednost od 2-0 zahvaljujući dvama pogocima Zapate (13, 40), no u nastavku je Fiorentina uspjela poravnati s dva gola Vlahovića (57, 67). Ipak, tih 2-2 stajalo je samo tri minute, Quarta je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Iličić (70-11m) je s bijele točke vratio prednost gostima.

Mario Pašalić odigrao je čitav susret za Atalantu koja je četvrta sa 61 bodom, jednim manje od trećeg Juventusa, a dva manje od drugog Milana, dok je Fiorentina ostala 15. sa 30 bodova.

Ranije u nedjelju Roma je na Olimpijskom stadionu u Rimu svladala Bolognu s minimalnih 1-0 (1-0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Mayoral (44) u završnici prvog poluvremena nakon velike pogreške gostujuće obrane. Sedma Roma sada ima 54 boda, jedan manje od šestog Lazija, dok je Bologna u sredini tablice, 11. sa 34 boda.

Juventus se zadržao na trećem mjestu 3-1 (2-0) domaćom pobjedom protiv Genoe. Juventus je poveo lijepim udarcem Kuluševskog (4) u samom otvaranju utakmice, a na 2-0 povisio je Morata (22) iz protunapada sredinom prvog dijela i velikog promašaja Cristiana Ronalda koji je s tri metra pogodio vratnicu. Nadu u pozitivan rezultat Genoi početkom nastavka vratio je Scamacca (49), no McKennie (70) nakon izbjegnutog zaleđa pogodio za konačnih 3-1. Milan Badelj odigrao je čitavu utakmicu, dok je Marko Pjaca igrao drugo poluvrijeme za Genou koja je ostala 13. sa 32 boda.

Peti Napoli je kao gost svladao Sampdoriju sa 2-0 (1-0). Pobjedu Napoliju osigurali su Ruiz (35) i Osimhen (87). Napoli sada ima 59 bodova, a Sampdoria je ostala 10. sa 36 bodova.

Važnu pobjedu u gostima ostvario je i Lazio koji je sa 1-0 (0-0) nadigrao Veronu koju vodi Ivan Jurić. Jedini gol na utakmici postigao je Milinković-Savić u drugoj minuti sudačke nadoknade. Šesti Lazio sada ima 55 bodova, dok je osma Verona, za koju je Nikola Kalinić igrao od 85. minute, ostala na 41.

Vodeći Inter s minimalnih 1-0 (0-0) je kao domaćin svladao Cagliari. Gol vrijedan tri boda postigao je Darmian (77) na dodavanje Hakimija.

U prvom susretu dana Inter, za koji je Marcelo Brozović odigrao čitav susret, a Ivan Perišić nije ulazio u igru, sada ima 74 boda, 11 više od drugog Milana, dok je Cagliari ostao u zoni ispadanja, 18. sa 22 boda, pet manje od 17. Torina.