Marijan Budimir

TOM DUBRAVEC Cropix
POČELO JE ŽESTOKO

Hrvatska odigrala spektakularnu utakmicu u lovu na Euro: Junak malih Vatrenih u 90. minuti ‘ohladio‘ Nijemce!

U ludoj utakmici punoj preokreta, mlada hrvatska reprezentacija sačuvala je na kraju bod protiv Njemačke
Piše: Damir DobrinićObjavljeno: 20. ožujak 2024. 16:36

HRVATSKA- NJEMAČKA 3:3 (1:0 - Ćutuk (5-11m), 1:1 - Neumann (12), 1:2 - Neumann (20), 2:2 - Vojvodić (34), 3:2 - Ćutuk (56-11m), 3:3 - Onyeka (73-11m).

VIANA CASTELO Stadion Dr. Jose Matos. Sudac: Bence Csonka (Mađarska).

HRVATSKA: Rajić, Pajsar (od 83. Godec), Zebić, Puljić, Mandić (od 79. Kitin), Baković (79. Čović), Vojvodić, Durdov, Ahmeti, Huskić (od 63. Barić), Ćutuk. Izbornik: Marijan Budimir.

NJEMAČKA: Hellstern, Meiser (od 89. Pedrosa), Nink, Neininger, Keumo, Swider, Licina, Sauck (od 64. Culbreath), Onyeka, Husser (od 64. Stange), Neumann (od 84. Poller). Izbornik: Michael Prus.

Spektakularnu utakmicu odigrali su hrvatski kadeti novog izbornika Marija Budimira na otvorenju turnira elitne runde koji se igra u Portugalu. U dvoboju punom preokreta s Njemačkom su odigrali 3:3 nakon što je vratar Antonio Rajić u 90. minuti obranio kazneni udarac koji je izveo Adin Ličina, 17-godišnjak iz Bayerna. Mislav Ćutuk već je u 5. minuti pogodio s bijele točke, no u sljedećih četvrt sata Nijemci su preokrenuli s dva gola Cennyja Neumanna.

Roko Vojvodić je izjednačio u 34., a Ćutuku u 56. iz nove najstrože kazne pogodio za 3:2. U 73. prvi kazneni udarac i za Nijemce, poentirao je Francis Onyeka. Ličina kasnije nije...

U drugoj utakmici u skupini domaćin Portugal igra s Irskom, a Hrvatska, kojoj bi i drugo mjesto u skupini moglo donijeti Euro, sljedeći okršaj ima u subotu kada s početkom u 17 sati igra s Portugalom.

20. ožujak 2024 16:36