IAN KINGTON Afp
TRAGIKOMIČNE POGREŠKE

VIDEO Slavlje Topnika u derbiju: Arsenal iskoristio nevjerojatne gafove obrane Liverpoola i preskočio City

Drugi Arsenal sada ima 49 bodova, dva manje od vodećeg Liverpoola, a treći City ima 46 bodova
Piše: HinaObjavljeno: 04. veljača 2024. 20:02

U derbiju 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je na svom terenu svladao Liverpool s 3:1.

Domaći su do prednosti stigli u 14. minuti nakon što je Oedegaard sjajno proigrao Havertza koji je izašao sam pred Alissona koji mu je obranio udarac, ali lopta se odbila do Sake koji je bio koncentriran i zatresao mrežu.

GOL ZA 1:0

GOL ZA 1:1

GOL ZA 2:1

GOL ZA 3:1

Uslijedile su nevjerojatne obrambene pogreške, u trećoj minuti nadoknade prvog dijela Raya nije na vrijeme izašao pokupiti loptu koju je gradio Saliba, a potom se ona odbila od Gabriela u mrežu. No, u 67. minuti gosti su uzvratili poklon, Van Dijk je sada gradio loptu za svog vratara, Alisson ju je, pak, u pokušaju ispucavanja promašio te ostavio Martinelliju prazan gol što Brazilac nije propustio.

Leandro Trossard

Konačnih 3:1 postavio je Trossard u drugoj minuti nadoknade drugog dijela. Nakon krasne solo-akcije proturio je loptu kroz noge Alissona.

Drugi Arsenal sada ima 49 bodova, dva manje od vodećeg Liverpoola. No, treći Manchester City ima 46 bodova i dvije utakmice manje od kojih će prvu odigrati u ponedjeljak kod Brentforda.

27. travanj 2024 05:05