DERBI DANA

Nakon slavlja na St. James Parku Newcastle je preskočio Crvene vragove
Piše: HinaObjavljeno: 02. travanj 2023. 19:36

"Svrake" su posve zasluženo slavile protiv "Crvenih vragova". Momčad Eddiea Howea, bila je bolja u svim segmentima igre.

United je izgubio bitku u veznom redu i pokazao je vrlo malo prema naprijed tijekom cijele utakmice.

Domaćin je poveo u 65. minuti golom Joea Willocka, a pobjedu "Svraka" potvrdio je Callum Wilson u 88. minuti.

Prvi gol Newcastlea možete pogledati OVDJE.

U nedjelju je odigran i "derbi začelja" u kojem je West Ham pobijedio Southampton sa 1-0 osvojivši važna tri boda u borbi za prvoligaški spas, dok je Southampton ostao na dnu ljestvice.

Pogodak odluke zabio je Nayef Aguerd u 25. minuti utakmice.

Drugi gol Newcastlea možete pogledati OVDJE.

Za goste je Duje Ćaleta-Car odigrao cijeli susret, dok je Mislav Oršić susret pratio s klupe za pričuve.

West Ham je ovom pobjedem pobjegao iz zone ispadanja i sa 19. skočio na 14. mjesto Premiershipa sa 27 bodova. No, ima samo jedan bod više od zone ispadanja.

Southampton je i dalje posljednji sa 23 boda, tri manje od zone spasa.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 72 boda, Manchester City ima 64, dok je Newcastle United sada treći sa 50 bodova koliko ima i Manchester United na četvrtoj poziciji.

Peti je Tottenham sa 49 bodova, ali i susretom manje.

REZULTATI 29. KOLA,

West Ham United - Southampton 1-0 (Aguerd 25)

Newcastle Un. - Manchester Un. 2-0 (Willock 65, Wilson 88)

Subota:

Manchester City - Liverpool 4-1 (Alvarez 27, De Bruyne 46, Gundogan 53, Grealish 74/Salah 17)

Bournemouth - Fulham 2-1 (Tavernier 50, Solanke 79/Pereira 16)

Arsenal - Leeds United 4-1 (Gabriel Jesus 35-11m, 55, White 47, Xhaka 84/Kristensen 76)

Brighton - Brentford 3-3 (Mitoma 21, Welbeck 28, Mac Allister 90-11m/Jansson 10, Toney 22, Pinnock 49)

Crystal Palace - Leicester City 2-1 (Iversen 59-ag, Mateta 90+4/Ricardo Pereira 56)

Nottingham Forest - Wolverhampton 1-1 (Johnson 38/Podence 83)

Chelsea - Aston Villa 0-2 (Watkins 18, McGinn 56)