Action Images via Reuters / Tony O'Brien Livepic / REUTERS
DRUGO KOLO PREMIERSHIPA

REDSI PODBACILI KOD AUTSAJDERA, COSTA PONOVNO SPASITELJ Arsenal remizirao kod aktualnog prvaka

Piše: Toni RončevićObjavljeno: 20. kolovoz 2016. 20:03

Danas poslijepodne je odigrano šest utakmica engleskog Premiershipa. Liverpool je neugodno iznenadio svoje pristaše porazom od Burnleya u gostima, a Chelsea je preokrenuo zaostatak i slavio nad Watfordom u uzbudljivoj završnici.

Burnley je načeo Liverpool već u drugoj minuti pogotkom velškog reprezentativca Vokesa, a Gray je u 37. minuti postavio konačnih 2:0. Gosti su u nastavku bili bolji i konkretniji, ali domaćin je održao prednost i upisao prve bodove u novoj sezoni. Dejan Lovren je odigrao svih 90 minuta za Redse.

Chelsea je dugo gubio kod Watforda nakon pogotka Capouea u 55. minuti, no napravili su preokret vrijedan divljenja u posljednjih 10-ak minuta. Izjednačio je Batschuayi u 80., a Diego Costa zabija u 87. minuti na veliku radost Antonia Contea i gostujućih navijača. Španjolac je tako, slično kao i u 1. kolu, donio pobjedu momčadi u posljednjim minutama susreta.

Tottenham je jedva slomio otpor Crystal Palacea, tek u 83. minuti je poentirao Wanyama i tako donio četvrti bod Spursima u dva kola.

Hull City je zadržao stopostotni učinak pobjedom kod Swansea Citya od 2:0, a Everton je svladao West Bromwich Albion, također u gostima, rezultatom 2:1.

U posljednjem susretu subotnjeg programa 2. kola Premier lige branitelj naslova Leicester je na svom stadionu protiv Arsenala odigrao 0-0.

-----------------------------------------------------------------------------------------