ŠOU ‘GRAĐANA‘

Golijada na Etihadu: Manchester City pokazao svu moć i do vrha napunio mrežu Leedsa

Manchester City drži vrh tablice s 41 bodom, slijedi ga Liverpool s četiri boda manje
Piše: HinaObjavljeno: 14. prosinac 2021. 23:23

Nogometaši Manchester Cityja na svom su stadionu sa 7-0 (3-0) svladali Leeds United u utakmici 17. kola engleskog prvenstva i privremeno stvorili četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Liverpool.

Golijadu na Etihadu započeo je Phil Foden u 8. minuti. Za 2-0 je pogodio Jack Grealish u 13. minuti, a za 3-0 na poluvremenu pobrinuo se Kevin De Bruyne pogotkom u 32. minuti. Riyad Mahrez je zatresao mrežu u 49. minuti, a svoj drugi pogodak je u 62. minuti postigao De Bruyne za 5-0. Posljednja dva pogotka postiglil su braniči - John Stones u 74. minuti i Nathan Ake u 78. minuti.

Manchester City je 13. pobjedom u novoj sezoni došao do 41 boda, četiri više od Liverpoola koji će u četvrtak gostovati kod Newcastlea.

Do četvrte pobjede u šest utakmica na klupi Aston Ville došao je Steven Gerrard, a njegova momčad je trijumfirala sa 2-0 na gostovanju kod Norwicha koji je doživio treći uzastopni poraz. Villa je povela u 34. minuti pogotkom Jacoba Ramseyja, a pobjedu je potvrdio Ollie Watkins golom u 87. minuti.

OLI SCARFF Afp

Sa 22 boda Aston Villa se privremeno popela na deveto mjesto, dok je Norwich i dalje na dnu sa 10 bodova.

18. travanj 2024 23:27