REUTERS
KINESKI TIGROVI

BOLNI VAPAJ TALIJANSKOG TRENERA 'Oni su prijetnja svima na svijetu, ne smijemo razmišljati o njihovim nevjerojatnim ponudama'

Piše: HinaObjavljeno: 16. prosinac 2016. 19:31

Menadžera engleskog nogometnog velikana Chelsea Antonia Contea brine rastrošnost kineskih klubova koji nevjerojatnim ponudama vabe ponajbolje svjetske nogometaše.

"Kinesko tržište prijeti svim klubovima na svijetu. Moramo se koncentrirati na svoj posao i ne razmišljati o nevjerojatnim iznosima koje kineski klubovi nude igračima," kazao je talijanski stručnjak.

Posljednji u nizu poznatih igrača koji sele u Kinu je Brazilac Oscar koji napušta redove Chelsea i za 60 milijuna eura odštete trebao bi preseliti u Shanghai SIPG-u kojeg vodi portugalski stručnjak Andre Villas-Boas.

Antonio Conte
Reuters / Tony O'Brien / REUTERS

"Kod velikih ponuda ponekad je potrebno razmišljati o najboljem interesu kluba, premda se to može pokazati pogrešnim potezom i možete biti kažnjeni zbog takve odluke," dodao je Conte.

Talijanski stručnjak smatra kako će dio igrača ipak odbiti kineske 'nemoralne ponude' jer igranje u Premiershipu predstavlja 'čast i priliku za napredovanje'.

"Igrači moraju biti ponosni što igraju u Premiershipu, jer je ovo najbolja liga na svijetu," dodao je Conte koji je londonske 'Bluese' preuzeo ovoga ljeta.

Football Soccer - Italy v Spain - EURO 2016 - Round of 16 - Stade de France, Saint-Denis near Paris, France - 27/6/16
Italy head coach Antonio Conte 
REUTERS/Lee Smith
Livepic
REUTERS

Redove Chelsea je u siječnju ove godine napustio Ramiers preselivši u Jiangsu Suning za 25 milijuna eura, a sada je na izlaznim vratima Stamford Bridgea i Oscar.

Kineski klubovi su tijekom posljednjeg zimskog prijelaznog roka potrošili oko 350 milijuna eura, najviše od svih liga na svijetu. Primjerice, engleski klubovi su tijekom posljednjeg zimskog prijelaznog roka (siječanj - veljača) potrošili 253 milijuna eura.

Oscar
Reuters / Andrew Couldridge / REUTERS

Prije četiri godine kineski klubovi su na pojačanja potrošili manje od 50 milijuna eura, 2103. taj se iznos popeo na 75 milijuna eura, a godinu dana kasnije probijena je granica od 100 milijuna eura (110). U zimu 2015. potrošeno je 170 milijuna eura, a prošle zime 350 milijuna. Nova kineska sezone počinje u ožujku, a nagađa se kako će ovoga siječnja klubovi potrošiti više od 400 milijuna eura.

Linker
10. svibanj 2024 23:58