Aleksei Sutormin
 OLGA MALTSEVA Afp
POGLEDAJTE GOLOVE

Pašalić i društvo stigli su u srijedu do punog plijena, Lovren s klupe pratio veliku pobjedu
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 29. rujan 2021. 20:51

ATALANTA - YOUNG BOYS 1:0 (Pessina 68')

BERGAMO – Stadion Gewiss. Sudac: Felix Brych (Njemačka).

ATALANTA (3-4-2-1): Musoso – Toloi, Demiral, Djimsiti – Zappacosta (od 90. Pezzella), De Roon, Freuler (od 90. Koopmeiners), Gosens (od 11. Maehle) – Malinovski (od 75. Muriel), Pessina (od 75. Pašalić) – Zapata.

TRENER: Gian Piero Gasperini.

YOUNG BOYS (4-3-2-1): Von Ballmoos – Hefti (od 82. Maceiras), Camara, Lauper, Garcia – Aebischer (od 82. Spielmann), Pereira, Sierro (od 70. Mambimbi) – Elia (od 66. Rieder), Ngamaleu – Siebatcheu (od 66. Kanga).

TRENER: David Wagner.

Atalanta je ostvarila prvu pobjedu u novoj sezoni Lige prvaka. U 1. kolu igrači Gian Piera Gasperinija uzeli su bod na gostovanju kod Villarreala, a u srijedu su pred svojim navijačima osvojili sva tri protiv Young Boysa. Švicarski prvak je u novu sezonu krenuo iznenađenjem protiv Manchester Uniteda, no nije imao odgovor na vrlo dobru igru Atalante, pogotovo u drugom poluvremenu u kojem je talijanska momčad ostvarila izrazitu dominaciju, zatvorila sve prilaze svojim vratima, te stigla i do pobjedničkog pogotka.

Ni rana ozljeda odličnog lijevog krilnog beka Gosensa nije bila problem za Atalantu, ušao je Danac Maehle i dobro obavio posao. Naš Mario Pašalić očekivao se u početnoj postavi, no Gasperini ga je uveo u igru u 75. minuti. Zamijenio je strijelca pobjedničkog pogotka Pessinu, koji je u 68. minuti iz blizine zatresao gostujuću mrežu na asistenciju Zapate.

Pobjednički pogodak Atalante pogledajte OVDJE

ZENIT - MALMÖ 4:0 (Claudinho 9', Kuzjajev 49', Sutormin 80', Wendel 90+4')

SANKT PETERBURG – Gazprom Arena. Sudac: Anastasios Sidiropoulos (Grčka).

ZENIT (3-4-3): Kritsjuk – Barrios, Čistjakov, Rakitskij – Sutormin (od 83. Kravtsov), Kuzjajev (od 75. Azmoun), Wendel, Santos (od 84. Krugovoj) – Malcom, Dzjuba (od 84. Mostovoj), Claudinho (od 75. Erohin).

TRENER: Sergej Semak.

MALMÖ (4-4-2): Dahlin – Larsson, Ahmedhodžić, Nielsen, Brorsson (od 88. Eile) – Berget, Innocent (od 62. Pena), Christiansen, Rakip (od 55. Olsson) – Birmančević (od 87. Nalić), Čolak (od 63. Abubakari).

TRENER: Jon Dahl Tomasson.

CRVENI KARTON: Ahmedhodžić (53 – preoštar start.

Nakon što su na premijeri nove sezone u Londonu poraženi od branitelja naslova Chelseaja, nogometaši Zenita u srijedu su ugostili švedskog prvaka Malmö, autsajdera svoje skupine. Ruska je momčad opravdala status favorita te je ostvarila uvjerljivu pobjedu i podigla samopouzdanje uoči nastavka natjecanja.

Pogodak Zenita za 1:0 pogledajte OVDJE

Sve je za Zenit krenulo idealno jer je već u 9. minuti Claudinho poentirao na asistenciju Santosa. Početkom nastavka domaćin je povećao prednost, nakon kornera je skočio Kuzjajev i glavom matirao vratara Dahlina. Jedan od prijelomnih trenutaka utakmice dogodio se u 53. minuti kad je sudac Sidiropoulos nakon pregleda snimke pokazao izravni crveni karton braniču gostiju Ahmedhodžiću.

Pogodak Zenita za 2:0 pogledajte OVDJE

Ubrzo nakon toga igru je napustio hrvatski napadač Antonio Mirko Čolak, a Zenit je do kraja susreta zabio i treći gol. Igrala se 80. minuta kad je iz daljine lijepo zabio Sutormin, a tom je prilikom stoper Rakitskij upisao i drugu asistenciju, da bi konačnih 4:0 duboko u nadoknadi postavio Wendel. Na domaćoj klupi bio je i hrvatski reprezentativni stoper Dejan Lovren koji se oporavio od ozljede, ali nije ulazio u igru.

Pogodak Zenita za 3:0 pogledajte OVDJE

Pogodak Zenita za 4:0 pogledajte OVDJE

04. svibanj 2024 10:32