SES/PANORAMIC/PROFIMEDIA Ses/panoramic/profimedia
NASTAVLJEN CRNI NIZ

Ovo se Ivanu Leki dogodilo prvi put u karijeri, zadnja momčad lige zagorčala debi bivšeg trenera Hajduka

Piše: SNObjavljeno: 20. siječanj 2024. 21:52

Ivan Leko, bivši trener Hajduka, debitirao je porazom (0:1) u svom novom klubu Standardu iz Liègea. Sva tri boda u 21. kolu belgijske Jupiler Pro lige odnijela je posljednja momčad lige KV Kortrijk. Hrvatskom strategu ovo je prvi put u karijeri da porazom debitira na klupi nekoga kluba.

Leko je nastupio bez nekolicine stožernih igrača. Bokadi je suspendiran, a Kawabe i O‘Neill također nisu bili na raspolaganju.

Standard je u prvome poluvremenu uspio nekoliko puta zaprijetiti, no u 45. minuti šokirao ih je pogodak Felipea Avenattija koji je, pokazat će se, bio vrijedan pobjede.

Standard je u nastavku tražio izjednačenje, ubacio je Leko i hrvatskog napadača, rođenog Zadranina Stipu Pericu koji se istaknuo u nekoliko navrata, ali je u konačnici morao suparniku pružiti ruku.

Sastavu iz Liègea ovo je šesta uzastopna utakmica u kojoj nisu pobijedili, a osvojili su ukupno tek tri mršava boda.

Trenutno su deseti na ljestvici s 23 boda, dok Kortrijk uvjerljivo drži zadnje mjesto s 13 bodova.

27. travanj 2024 15:42