Slavlje igrača Zrinjskog (arhiva)

ANP/DDP USA/PROFIMEDIA Anp/ddp Usa/profimedia
U POSLJEDNJIM SEKUNDAMA

Novi ludi preokret Zrinjskog: Nakon Nizozemaca u Europi srušili i velikog rivala iz Sarajeva

Zrinjski je gubio sve do 78. minute, a onda u sudačkoj nadoknadi došao do preokreta i sva tri boda
Piše: Miljenko KaračićObjavljeno: 24. rujan 2023. 22:34

ZRINJSKI - ŽELJEZNIČAR 2:1 (0:1 - Jašarević (31), 1:1 - Jakovljević (78), 2:1 - Mišić (90+2)

MOSTAR - Stadion Zrinjskog pod Bijelim Brijegom. Gledatelja 3.500. Sudac: Darko Gedžić (Brčko) - 6,5. Pomoćnici: Mirza Demir (Kakanj) i Josip Čolić (Kupres).

ZRINJSKI: Marić 6,5 - Ćorluka 6, Radić 6,5, Jakovljević 7, Tičinović 6,5 - Čanađija 6 (od 73. Ivančić -), Ramić 6 (od 73. Sabljić -) - Malekinušić 6 (od 46. Hrvanović 6,5), Kiš 6,5 (od 59. Kožulj 6,5), Jukić 6,5 (od 68. Mišić) - Bilbija 7. Trener: Krunoslav Rendulić 7.

ŽELJEZNIČAR: Muftić 7 - Galić 7 (od 88. Ovčina -), Dubačkić 6,5, Cocalić 6,5, Jašarević 7 - Mekić 6, Ćosić 6 (od 46. Rustemović 6) - Amoah 6,5, Štilić 6,5 (od 46. Turanjanin 6), Gasal 6 (od 57. Drljo) - Allyson 6,5 (od 67. Kosorić 6). Trener: Nermin Bašić 6.

ŽUTI KARTONI: trener Bašić (36), Allyson (45), Mekić (62), Jukić (64), Ramić (70), Jakovljević (79).

IGRAČ UTAKMICE: Slobodan Jakovljević (Zrinjski)

Novo nogometno čudo u Mostaru izveli su u nedjelju navečer nogometaši Zrinjskog. Nakon što su u četvrtak u Konferencijskoj ligi nakon 0:3 na poluvremenu pobijedili AZ Alkmaar sa 4:3, nešto slično su nogometaši Krunoslava Rendulića napravili i večeras, protiv Željezničara.

Utakmica u Mostaru krenula je oprezno s obje strane. Prvo uzbuđenje zbilo se u 24. minuti kada je nakon dodavanja Bilbije iskosa šutirao Jukić, a Muftić obranio. Četiri minute kasnije nakon ubačaja Štilića, Cocalić je glavom dobro gađao, a Marić još bolje obranio.

I onda su gosti u 31. minuti došli do pogotka.

Ubacio je Mekić s lijeve strane, a visoko skočio branič Irfan Jašarević i s nekih 12 metara pogodio glavom vratnicu, a od nje se lopta odbila u mrežu. Odmah iza toga pokušao je Čanađija za izjednačenje na drugoj strani, no Mustić je obranio. I onda su u zadnjih pet minuta prvog poluvremena domaći propustili četiri dobre prilike. Malekinušić je iskosa šutirao pokraj vratnice, pa je Kiš u 42. minuti pogodio gredu, a Jukićev i Bilbijin šut prošli su pokraj vratnice.

Nastavak je odmah Zrinjskih otvorio prilikom Kiša kojeg je omeo malo i sudac Gedžić, pa je šut završio u bloku. Nakon prave opsade vrata gostiju i šuta Bilbije u 63. minuti vratnica je spasila Muftića. Šest minuta kasnije Bilbijin pokušaj glavom ukrotio je vratar Željezničara.

Zrinjski je stigao do izjednačenja u 78. minuti nakon ubačaja Ivančića i dobrog udarca glavom Slobodana Jakovljevića u donji desni kut nemoćnog Muftića. Nakon toga gosti su uspjeli primiriti igru.

Ipak, Zrinjski je u sudačkoj nadoknadi došao do preokreta i tri boda. Za loptu se nakon loše intervencije Ovčine izborio Bilbija i vratio loptu na osam metara od gola, natrčao je Petar Mišić i poslao loptu pod gredu nemoćnog Muftića. Zrinjski je tako prekinuo niz od dva domaća poraza, dok je Željezničar doživio četvrti poraz u nizu.

08. svibanj 2024 23:54