SVEGA JE BILO

Kaos u Mostaru, derbi prvo prekinut zbog tučnjave pa zbog kontroverznog transparenta s kukastim križem

Velež je na kraju uvjerljivo slavio protiv Zrinjskog sa 3:0
Piše: SNObjavljeno: 13. studeni 2023. 20:36

Susret 14. Kola bosanskohercegovačke Premier lige između Veleža i Zrinjskog u Mostaru završio je 3:0 pobjedom domaćina, pri čemu je utakmica u prvom poluvremenu dva puta prekinuta zbog ponašanja navijača obiju momčadi.

Prvi prekid na utakmici dogodio se iz razloga što su se navijači gostujućeg kluba, Zrinjskog, potukli prvobitno sa zaštitarima, a onda i policijom. Zbog cijele strke nastao je prekid dug 15 minuta, tijekom kojeg je glavni sudac utakmice poslao momčadi u svlačionicu.

Nakon prekida utakmica se nastavila, no nedugo potom došlo je do novog prekida, ovoga puta zbog transparenta koji su izvisili navijači Veleža. Na transparentu su se nalazili simboli kukastog križa, ustaškog slova U, Davidove zvijezde i simbol muškog spolovila. Taj prekid trajao je kratko te se utakmica ubrzo nastavila.

Osim ovih incidenta, prema navodima portala SportSport.ba, na stadionu se jasno mogli čuti skandiranje navijača Zrinjskog koje govori: "Mi smo ustaše, što je”.

Pogotke za momčad Veleža postigli su Nermin Haskić I Giorgi Guliashvili s dva pogotka.

22. travanj 2024 00:08