EIBNER-PRESSEFOTO/MARCEL VON FEHRN/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA Eibner-pressefoto/marcel Von Fehrn/imago Sportfotodienst/profimedia
SLAVLJE U GOSTIMA

Dva pogotka velikog hrvatskog talenta u Njemačkoj, došao je već do šestoga gola u ovoj sezoni

Piše: HinaObjavljeno: 28. siječanj 2024. 16:53

Mladi hrvatski nogometaš Igor Matanović (20) zabio je dva gola za Karlsruher u gostujućoj 4-3 pobjedi protiv HSV-a u susretu 19. kola druge njemačke lige.

Matanović je već u 4. minuti zabio za 1-0, a dvije minute kasnije i drugi gol na utakmici, stigavši do brojke od šest golova ove sezone.

HSV je izjednačio golovima Bakery Jatta (33) i Laszla Benesa (35). Budu Zivzivadze je u 46. minuti doveo goste u novo vodstvo, no Robert Glatzel je u 62. minuti vratio sve na početak. Pobjedničk gol za goste zabio je Marwin Wanitzek u 81. minuti.

Matanović je za Karlsruher igrao do sudačke nadoknade.

Mladi napadač je rođen u Hamburgu, karijeru je počeo u St. Pauliju, a od 2021. je član Eintrachta koji ga je dvije sezone ostavio na posudbi u St Pauliju, a od ove sezone je na posudbi u Karlsruheru.

Veliku pozornost privukao je 2020. kada je kao 17-godišnjak debitirao za seniorsku momčad St. Paulija u utakmici protiv Werdera (4-2) u kojoj je odmah postigao pogodak, te ostao upisan kao najmlađi strijelac u povijesti kluba.

Igrao je za njemačke U-17 i U-18 reprezentacije, no od 2022. nastupa u hrvatskom dresu.

Karlsruher se trenutačno nalazi na osmom mjestu druge lige sa 27 bodova, HSV drži četvrtu poziciju sa 34 boda, dok je u vodstvu St. Pauli sa 39 bodova.

27. travanj 2024 13:30