Slavlje Alžira

KENZO TRIBOUILLARD Afp
KORAK DO OSMINE FINALA

Dramatična utakmica na Afričkom prvenstvu, Alžirci u posljednjim trenucima susreta otkinuli bod

Plasman će izboriti dvije prvoplasirane reprezentacije iz svih šest skupina te četiri najbolje treće
Piše: HinaObjavljeno: 20. siječanj 2024. 20:22

Nogometne reprezentacije Burkine Faso i Alžira odigrale su 2:2 u prvoj utakmici 2. kola skupine D Afričkog prvenstva odigranoj u Bouakeu.

Burkina Faso je vodila s 1:0 i 2:1 te bila nadomak osiguranju plasmana u osminu finala kolo prije kraja, ali Alžir je golom u petoj minuti sudačke nadoknade ipak spasio bod.

Pogotke za Burkinu Faso postigli su Konate (45+3) i Traore (71-11m), dok je strijelac oba gola za Alžir bio Bounedjah (51, 90+5).

Slavlje Burkine Faso

Angola je u Bouakeu svladala Mauritaniju s 3:2 te stigla nadomak osmine finala.

Gelson Dala (30) doveo je Angolu u vodstvo, Amar (43) je netom prije odlaska na domor poravnao, da bi početkom nastavka Gelson Dala (50) svojim drugim golom te Gilberto (53) za samo tri minute odveli Angolu do 3:1 prije no što je Koita (59) smanjio na konačnih 3:2.

Angola sada ima četiri boda, kao i Burkina Faso koja je ranije u subotu odigrala 2:2 s Alžirom, dok je Mauritanija bez bodova. Alžir je treći s dva boda.

U posljednjem kolu igrat će Angola i Burkina Faso te Alžir i Mauritanija.

Plasman u osminu finala izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije iz svih šest skupina te četiri najbolje treće.

11. lipanj 2024 12:27