SAMIR JORDAMOVIC Anadolu Agency Via Afp
NEREDI NA TRIBINAMA

VIDEO Kaos u susjedstvu: Turski navijači napali Slovence u Ljudskom vrtu, sudac prekinuo susret

Dio gostujućih navijača iskrao se iz svog sektora i fizički nasrnuo na okupljenike istočne tribine
Piše: SNObjavljeno: 17. kolovoz 2023. 22:19

Utakmica trećeg pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu između Maribora i Fenerbahçea u Ljudskom vrtu prekinuta je u nešto prije 70. minute. U trenutku prekida turska je momčad imala vodstvo od 1:0, odnosno ukupnih 4:1.

Možda bi nade Slovenaca bile snažnije da je Arnel Jakupović realizirao kazneni udarac u 32. minuti, no vratar Egribayat obranio je njegov pokušaj, stoga je gol Kahvecija iz 17. minute jedini u dosadašnjem dijelu susreta.

Oko 66. minute glavni sudac Fabio Verissimo odlučio je prekinuti ogled zbog nereda na tribinama Ljudskog vrta. Prema prvim informacijama susjednih nam medija, grupa Fenerovih navijača iskrala se iz svog sektora i fizički napala navijače Maribora na istočnoj tribini.

VIDEO POGLEDAJTE OVDJE

"Glavni sudac prekinuo je utakmicu zbog invazije gostujućih navijača s tribina prema terenu i sa sjeverne na istočnu tribinu", piše RTV Slovenia.

Policija je vrlo brzo uspjela smiriti situaciju i razdvojiti navijače, a utakmica se nastavila nakon nekih 20-ak minuta pauze. U nastavku je Fenerbahçe zabio još dva gola preko Szymanskog (77.) i Tadića (79.) i s ukupnih 6:1 prošla dalje. Od prve minute za Maribor je zaigrao hrvatski ofenzivac Ivan Brnić, nekoć i igrač Hajduka.

Neredi navijača

Fenerbahçe će u playoffu zaigrati protiv Twentea, koji je s ukupnih 5:0 (2:0, 3:0) nadjačao Rigu pod vodstvom hrvatskog stručnjaka Tomislava Stipića. U uzvratnoj utakmici hrvatski veznjak Hrvoje Babec i branič Petar Bosančić odigrali su čitavih 90 minuta za Rigu.

13. svibanj 2024 07:44