Slavlje Rijeke nakon pogotka Jorgea Obregona

DAMIR SKOMRLJ Cropix
SLAVLJE NA RUJEVICI

Rijeka je minimalnom pobjedom (Obregon, 2‘) ispratila Hrvatski dragovoljac u Drugu HNL
Piše: HinaObjavljeno: 21. svibanj 2022. 17:10

RIJEKA - HRVATSKI DRAGOVOLJAC 1:0 (Obregon 2')

RIJEKA (3-4-1-2): Labrović - Velkovski (od 46. Gnezda Čerin), Krešić, H. Smolčić - Murić, Selahi (od 60. Pavičić), Lepinjica, Ampem - Bušnja (od 87. Stanić) - Vuk (od 60. Abass), Obregon (od 76. Solano)

HRVATSKI DRAGOVOLJAC (3-4-2-1): Marić - I. Smolčić, Galešić, Vulikić - Braut, Brtan, Hodža, Jurišić - Karrica (od 73. Cvetković), Veljača (od 46. Kuliš) - Frigan (od 21. Kukoč)

RIJEKA - stadion na Rujevici. Sudac: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina)

U susretu posljednjeg, 36. kola Prve HNL Rijeka je kao domaćin na Rujevici svladala Hrvatski dragovoljac s 1:0.

Jedini pogodak postigao je Jorge Obregon već u 2. minuti susreta.

Velkovski je poslao odličnu okomitu loptu prema svom napadaču, a Obregon je udarcem s 15-ak metara svladao Marića.

Iako susret nije imao rezultatski značaj, i prije njega je bilo jasno kako će Rijeka završiti sezonu na četvrtom mjestu, dok će Hrvatski dragovoljac sljedeće sezone igrati u drugoj ligi jer je uvjerljivo posljednji, više nije bilo pogodaka.

Igralo se obostrano otvoreno, no napadači više nisu pronalazili put do suparničkih mreža.

Četvrta Rijeka je sezonu okončala sa 65 bodova, tri manje od trećeg Osijeka koji od 17.05 sati gostuje kod Gorice, a 16 više od pete Lokomotive, dok je Hrvatski dragovoljac ostao na 19 bodova, 12 manje od pretposljednje Istre 1961.

Hrvatskom dragovoljcu ovo je bila posljednja utakmica sezone, dok Rijeku još u četvrtak očekuje finale Kupa protiv Hajduka na Poljudu.

PRIJENOS UŽIVO:

KRAJ UTAKMICE!

90'+2' - Zicer su na kraju imali igrači Hrvatskog dragovoljca, ali udarac je završio u riječkome bloku... pobjeda Rijeke na oproštaju od Rujevice!

90' - Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

89' - Abass je dugo 'vagao' svog čuvara, da bi na kraju njegov solidan udarac obranio Marić.

87' - Ušao je i Mato Stanić kod Riječana, izlazi Denis Bušnja.

76' - U igri je Solano, izaći će strijelac jedinoga pogotka Jorge Obregon.

75' - Uzvraća Lepinjica na suprotnoj strani, njegov dalekometni projektil uz manje poteškoće ukrotio je Marić.

74' - I odmah je Cvetković u sjajnoj prilici! Otvorio si je prostor za udarac s vrha šesnaesterca, uspijevaju to nekako blokirati Riječani.

73' - Povlači svoj potez i Dragan Tadić. Ulazi Alexander Cvetković umjesto umornog Karrice.

Robert Murić

70' - Pokušao je Robert Murić iz slobodnjaka, no zapeo je njegov udarac u živome zidu.

65' - Dobra prilika za HD! Vulikić je ostao sam na pet metara, a Smolčić čisti ispred njega u posljednji trenutak!

60' - Nove izmjene radi Goran Tomić. U igri su Domagoj Pavičić i Issah Abass umjesto Selahija i Vuka.

52' - Obregon je atraktivno petom pokušao zaprijetiti vrataru Mariću, no sustigla ga je obrana Dragovoljca.

46' - Vraćamo se na Rujevicu. U momčadi Rijeke promjena - ušao je Adam Gnezda Čerin, kod HD-a Ante Kuliš. Na klupu za rezerve će Velkovski (Rijeka), odnosno Veljača (Hrvatski dragovoljac).

Goran Tomić i Dragan Tadić

45 - Kraj prvog dijela. Rijeka vodi 1:0 golom Obregona iz 2. minute.

45 - Mogao je Dragovoljac sada do izjednačenja. Sam je ostavljen Kukoč, ali glavom je pucao daleko od gola.

40 - Rijeka nakon gola lagano kontrolira utakmicu. Nema prvelikih uzbuđenja.

32 - Probao je Robert Murić iz daljine nakon slobodnjaka, ali njegov pokušaj odlazi malo pokraj gola.

21 - Igru je zbog ozljede napustio Frigan, a umjesto njega je u igri Kukoč (Dragovoljac).

18 - Žuti karton zaradio je Smolčić (Rijeka).

15 - Rijeka je bolja ekipa, a to pokazuje i rezultat. Dragovoljac se počeo malo stabilizirati, ali još uvijek radi dosta grešaka i lako predaje loptu domaćinu.

2 - GOOOL! Brzi pogodak na Rujevici. Obregon je pobjegao braničima Dragovoljca i ekspresno zabio za vodstvo Rijeke.

1 - Počeo je susret na Rujevici!

Robert Palikuća i Ivan Lepinjica

- Stigli su sastavi za susret na Rujevici. Oba trenera su izmiješali sastave i priliku dali igračima iz drugog plana.

17. travanj 2024 08:56