Tin Hrvoj
 RONALD GORSIC/CROPIX Cropix
DERBI ZAČELJA DRUGE HNL

Hajduk u Zagrebu pobijedio Dinamo! Modri su već nakon 11 minuta gubili 2:0, prva pobjeda Gorana Sablića

Glavni korak prema slavlju ‘bekavci‘ su napravili na samom startu kada su iz dva prekida poveli 2:0
Piše: Vedran Babić/Slobodna DalmacijaObjavljeno: 21. veljača 2021. 15:01

DINAMO II - HAJDUK II 2:3 (0:2) (0:1 Hrvoj (6., ag), 0:2 Skorup (11.), 1:2 Franjić (71.), 1:3 Bajić (78.), 2:3 Franjić (86., 11 m).

Zagreb, stadion u Kranjčevićevoj ulici.

DINAMO II: Josipović, Hrvoj, Daničić (od 84. Pejić), Jelenić (od 57. Gyamfi), De Haas, Crnčević, Duvnjak (od 83. Svržnjak), Franjić, Mijić, Krizmanić, Karrica (od 68. Kapitanović).

HAJDUK II: Ninčević, Bekavac, Barišić, Skorup, Tolaj (od 70. Mijatović), Šarić (od 63. Chinedu), Ćubelić (od 70. Bajić), Šošić, Unušić, Škaričić, Lauš (od 52. Grubišić).

Crveni karton: Krizmanić (Dinamo) u 48. minuti, drugi žuti

Goran Sablić upisao je prvu pobjedu na klupi Hajduka II porazivši u derbiju drugoligaškog začelja Dinamo II na stadionu u Kranjčevićevoj ulici, piše Slobodna Dalmacija.

Glavni korak prema trijumfu "bekavci" su napravili već poslije desetak minuta kada su iz dva prekida poveli 2:0. Ćubelić je u šestoj minuti ubacio s lijeve strane, a u "buketu" igrača Hrvoj glavom poslao loptu u vlastitu mrežu, da bi u 11. iz gotovo identične situacije na suprotnoj strani ubacio Lauš, a Skorup glavom poentirao za 2:0.

Početkom drugog poluvremena Dinamo II ostao je s igračem manje zbog isključenja Krizmanića, ali je unatoč tome u 71. minuti krasnim volejem Franjić pogodio za 2:1.

Ipak, sedam minuta kasnije Chinedu je u kontri izvrsno proigrao Bajića koji je realizirao stopostotnu priliku za potvrdu pobjede gostiju. Do kraja su "modri" još jednom smanjili novim golom Franjića s bijele točke, no hajdukovci su uspjeli sačuvati taj vrijedan gol prednosti.

19. travanj 2024 18:20