INA FASSBENDER Afp
BUNDESLIGA

U drugom susretu večeri Koln je na gostovanju pobijedio Bayer Leverkusen sa 2:1
Piše: HinaObjavljeno: 05. svibanj 2023. 23:07

Nogometaši Schalkea ostvarili su važnu pobjedu u borbi za prvoligaški spas nakon što su u susretu 31. kola njemačkog prvenstva na gostovanju porazili Mainz sa 3:2.

Schalke je dva puta vodio (1:0, 2:1), Mainz se dva puta vraćao, no pitanje pobjednika odlučio je kazneni udarac u 12. minuti sudačke nadoknade.

Gosti su poveli u 26. minuti golom Mariusa Bultera, izjednačio je Leandro Barreiro u 53. minuti, no sedam minuta kasnije Tom Kraus je doveo goste iz Gelsenkirchena u novu prednost. U 70. minuti je Aaron Martin zabio za 2:2, a pobjednika je odlučio gol Bultera s bijele točke u 12. minuti nadoknade.

KAKO JE SVE IZGLEDALO POGLEDAJTE OVDJE.

Schalke je ovom pobjedom napustio zonu ispadanja, sada je 14. sa 30 bodova, no njegovi glavni konkurenti imaju po utakmicu manje.

U drugom susretu večeri Koln je na gostovanju pobijedio Bayer Leverkusen sa 2:1 prekinuvši niz "Apotekara" od 14 susreta bez poraza.

Sva tri gola pala su u prvom poluvremenu, oba gola za Koln zabio je Davie Selke (14, 36), dok je za domaćine strijelac bio Amine Adli (28).

Koln je sada deseti sa 38 bodova, dok je Bayer šesti sa 48 bodova.

Na vrhu su Bayern (62) i Borussia Dortmund (61).

20. svibanj 2024 14:13