STEVEN MOHR/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA
PRVIJENAC U SEZONI

U Karlsruheu je na posudbi iz frankfurtskog Eintrachta, a ona vrijedi do kraja tekuće sezone
Piše: SNObjavljeno: 22. listopad 2023. 16:36

U desetom kolu druge njemačke Bundeslige, Karlsruhe je svladao Schalke s 3:0. Pobjednik je odlučen već nakon prvog dijela, nakon što je domaća momčad s dva pogotka prednosti otišla na odmor. Prvi pogodak postigao je Lars Stindl u 22. minuti na asistenciju Igora Matanovića, dok se hrvatski napadač i sam upisao u strijelce u 37. minuti. Igrač koji ima i dva nastupa za hrvatsku U21 reprezentaciju, sjajno je reagirao na ubačaj i iz voleja pogodio u sami kut, dok je vratar to nemoćno promatrao.

Pogodak pogledajte OVDJE.

Konačan rezultat postavio je Henning Matriciani, branič Schalkea, koji je postigao autogol.

Matanoviću je to bio prvi pogodak u tekućoj sezoni, a zabio je i u prijateljskoj utakmici protiv Strasbourga prije deset dana. S obzirom na to da je rođen u Hamburgu, osim hrvatskog, posjeduje i njemačko državljanstvo.

PRESSEFOTO RUDEL/ROBIN RUDEL/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA

Jedan od dva nastupa za mladu reprezentaciju upisao je protiv Danske u rujnu prošle godine, u doigravanju za Europsko prvenstvo, kada je zabio pogodak u 84. minuti i odveo utakmicu u produžetke, a Hrvatska je Euro osigurala tek nakon kaznenih udaraca.

U Karlsruheu je na posudbi iz frankfurtskog Eintrachta, a ona vrijedi do kraja ove sezone.

19. travanj 2024 22:39