HARRY HOW Afp
NBA DOIGRAVANJE

Steph Curry vodio Golden State do prve pobjede protiv Dallasa, Dončić najbolji u lošoj partiji Mavsa

Luka Dončić je ostao na 20 poena, sedam skokova i četiri asistencije
Piše: HinaObjavljeno: 19. svibanj 2022. 06:43

Košarkaši Golden Statea poveli su 1-0 protiv Dallasa, u finalnoj seriji Zapadne konferencije NBA lige. Na domaćem parketu Golden State je slavio sa 112-87 u prvom susretu.

Posljednji rezultatski kontakt sa suparnikom Dallas je imao krajem prvog poluvremena (35-38). Do kraja prvog dijela Golden State je pobjegao na devet razlike (54-45), dok je potpuni odmak uslijedio u trećoj četvrtini kada je domaćin napravio seriju 10-0. Pretvorio je 54-47 u 64-47 te je konstantno do kraja držao dvoznamenkastu prednost za ugodni start ove finalne serije.

Petorka Golden Statea je bila ujednačena te su svi njeni igrači zabili dvoznamenkasti broj poena plus dvojica igrača s klupe (Poole 19 i Porter Jr. 10). Prvi strijelac bio je Stephen Curry s 21 poenom, a tome je dodao 12 skokova i četiri asistencije.

Andrew Wiggins je dao 19 uz pet skokova i tri dodavanja, dok je Klay Thomspon ubacio 15 uz pet skokova i četiri asista.

Luka Dončić je predvodio Dallas s 20 poena, ali uz šut 6-18 i tek 3-10 za tri poena. Isto tako, Dončić je tijekom utakmice izgubio sedam lopti, a ostvario je sedam skokova i četiri asistencije. Od strane domaćina potpuno je zaustavljen tijekom drugog poluvremena.

S klupe je Spencer Dinwiddie ubacio 17 koševa, dok je Jalen Brunson uz 14 poena imao loš šut iz igre 6-16, kao i što je ostao bez ubačaja za tri poena (0-5). Dallas je imao vrlo loš šut tijekom cijelog ovog uvodnog ugleda pa su gosti iz Teksasa ukupno iz igre gađali 31-86 (36 posto), a za tri poena 11-48 (23 posto).

Druga utakmica Golden Statea i Dallasa opet se igra u San Franciscu, u noći s petka na subotu po srednjeeuropskom vremenu, dok će u noći s četvrtka na petak drugu utakmicu finala Istoka odigrati Miami i Boston. U toj seriji Miami je poveo 1-0.

NBA doigravanje, finale Zapada (prva utakmica):

Golden State - Dallas 112-87 (Golden State je poveo 1-0 u seriji na četiri pobjede)

19. travanj 2024 15:43