Bojan Bogdanović jepostigao 8 poena protiv Sacramenta

USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA Usa Today Sports/ddp Usa/profimedia
NEĆE SE PAMTITI

Slaba noć za NBA Hrvate: Bogdanović odigrao skromnu utakmicu, Šarić potpuno ispao iz rotacije Warriorsa

U igru nije ulazio ni hrvatski reprezentativac u dresu Utah Jazza Luka Šamanić
Piše: Emir FulurijaObjavljeno: 17. ožujak 2024. 07:45

Nije sinoć bila večer koju će pamtiti hrvatski košarkaški u NBA ligi. Bojan Bogdanović je imao skroman učinak dok Dario Šarić i Luka Šamanić nisu ni ulazili u igru.

Bogdanovićevi Knicksi su gostovali u Sacramentu i upisali pobjedu kojom su trenutno došli do četvrtog mjesta na Istoku. Još jednom je junak utakmice bio Jalen Brunson koji je postigao 42 poena uz po četiri skoka i osvojene lopte te dvije asistencije. Dvoznamenkasti su bili još Donte DiVincenzo i Alec Burks dok je Bogdanović za 24 minute ubacio 9 poena uz šut 4/11, odnosno 1/5 za tricu, a imao je i četiri skoka i jednu asistenciju. Kod Kingsa najbolji su bili Domantas Sabonis (21p, 14s, 2a) i De‘Aaron Fox (20p, 9a, 7s, 2uk).

Dario Šarić je u posljednje vrijeme ispao iz rotacije Warriorsa, a nije ulazio ni sinoć u pobjedi svoje momčadi nad Lakersima (128:121). Rookie Trayce Jackson-Davis je dobio povjerenje trenera Stevea Kerra za ulogu rezervnog centra, Šarić sve gleda s klupe, a sinoć je Golden State imao četiri raspoložena igrača - Stephen Curry je bio najefikasniji s 31 poenom, 6 skokova i 5 asistencija, a uz njega su dobri bili i Klay Thompson (26p, 4s, 3a), Jonathan Kuminga (23p, 4a, 2s) i Draymond Green (6p, 13a, 12s). Kod Lakersa je LeBron James odigrao još jednu odličnu utakmicu (40p, 9a, 8s), priključio mu se i D‘Angelo Russell (23p, 14a, 3s), ali su veći dio utakmice bili bez Anthonyja Davisa koji je u prvoj četvrtini dobio jedan udarac u oko te se nakon toga nije vraćao na parket.

Inače, na toj utakmici dogodio se pravi kaos u posljednje dvije minute koje su se igrale punih 20 minuta. Lakersi su dva puta tražili VAR provjeru pojedinih situacija na čemu se izgubilo dosta vremena, a nakon toga se pokvario semafor. Radnici u Crypto areni u Los Angelesu su ga pokušali osposobiti, ali nisu uspjeli te je na kraju vrijeme odbrojavano putem mikrofona.

LeBron James i Trayce Jackson-Davis

SEAN M. HAFFEY Getty Images Via Afp

Luka Šamanić nije dobio priliku pokazati što može protiv Minnesote koja je slabio u Salt Lake Cityju (119:100) i tako nastavila borbu za vrh Zapadne konferencije. Najbolji kod Vukova je bio Anthony Edwards (31p, 10s, 5a, 3uk, 3b), a dobri su bili i Mike Conley (25p) te Naz Reid (22p, 12s, 5a, 2uk, 2b). Minnesota je utakmicu pobijedila iako je igrala bez ozlijeđene centarske linije Karl-Anthony Towns/Rudy Gobert dok je kod Utah Jazza najbolji bio Collin Sexton (22p, 10a).

Od ostalih utakmica izdvojimo pobjedu Oklahome u Memphisu (118:112) čime se Thunder vratio na prvo mjesto Zapada kojeg dijeli s Denverom. Jalen Williams (23p, 7s, 6a), Chat Holmgren (22p, 11s, 3b, 2a) i Shai Gilgeous-Alexander (20p, 7s, 3a) su još jednom pokazali da su najuzbudljiviji mladi trojac lige, a kod Grizlija je najbolji bio Desmond Bane (22p, 7a, 3s).