Trey Murphy i New Orleans su pobijedili Sacramento

CHRIS GRAYTHEN Getty Images Via Afp
PLAY-IN TURNIR

Nema Butlera, ni Ziona, nema problema. Miami i New Orleans i bez najvećih zvijezda izborili playoff

Sinoć su odigrane posljednje utakmice NBA play-in turnira, a danas već kreće playoff
Piše: Emir FulurijaObjavljeno: 20. travanj 2024. 07:33

Miami i New Orleans uzeli su posljednja dva mjesta koja vode u NBA doigravanje. U noćašnjim utakmicama play-in turnira Heat je s uvjerljivih 112:91 bio bolji od Bullsa dok su Pelicansi sa 105:98 pobijedili Kingse.

Iako je Miami u ovu utakmicu ušao bez ozlijeđenog Jimmyja Butlera, a Chicago u nju ušao sa željom za osvetom za prošlu godinu kada su se ove dvije momčadi susrele u istoj fazi natjecanja te je Miami pobijedio, momčad Heata je od početka kontrolirala ovu utakmicu. Agresivnom igrom u obrani natjerali su igrače Chicaga na veliki broj loših šuteva dok su u napadu bili ubitačno precizni. Nakon prve četvrtine bilo je 34:17 za Miami.

U drugoj četvrtini prednost je otišla na 20 poena razlike, ali Chicago se ne predaje i malo po malo smanjuje zaostatak. Početkom treće četvrtine došli su na samo ‘minus 7‘, ali krajem tog razdoblja Miami opet radi veliku seriju na krilima dobre obrane. Rezultat je na ulazu u posljednju četvrtinu bio 82:60 i pitanje pobjednika je bilo riješeno.

Tyler Herro je bio blizu triple-double učinka s 24 poena, 10 skokova i 9 asistencija, a odličan je bio i rookie Jaime Jaquez koji je ubacio 21 poen uz 6 asistencija i isto toliko skokova. Dobre partije su imali i Kevin Love (16p, 7s) te Bam Adebayo (13p, 4s, 4a). Kod Bullsa je najbolji bio DeMar DeRozan s 22 poena te 4 asistencije i 3 skoka. Nikola Vučević je dodao 16 poena, 14 skokova i 5 asistencija, a dvoznamenkasti su bili i Coby White (13p, 4a, 2s), Javonte Green (12p, 3s, 3a) i Ayo Dosunmu (10p, 4s, 4a, 3uk, 2b).

Tyler Herro je bio najbolji igrač Miamija

RICH STORRY Getty Images Via Afp

I Pelicansi su do pobjede došli bez svojeg najboljeg igrača jer se Zion Williamson ozlijedio u dvoboju protiv Lakersa. No, oni su imali psihološku prednost na ulasku u ovu utakmicu jer su tijekom sezone čak pet puta pobijedili Kingse, a to su napravili i sinoć.

Utakmica je prelomljena u drugom dijelu druge četvrtine kada je New Orleans otišao na dvoznamenkastu prednost. Prije toga se igralo izjednačeno, a tijekom cijele utakmice gledali smo brzi tempo i agresivnu igru. No, kada je New Orleans otišao na tih 10-ak poena prednosti to je održavao sve do kraja utakmice te se plasirao u playoff.

Brandon Ingram je bio najbolji strijelac Pelicansa s 24 poena uz po 6 skokova i asistencija. Jonas Valančiunas je dodao 19 poena, 12 skokova i 3 asistencije, a dvoznamenkasti su bili i Trey Murphy (16p, 8s, 6a), Larry Nance (13p, 4s, 3a, 2uk), Naji Marshall (11p, 6s, 2a, 2uk) i Jose Alvarado (10p, 5s, 2a, 2uk), Kod Sacramenta je najbolji bio De‘Aaron Fox koji je ubacio 35 poena te imao 7 skokova, 5 asistencija i 3 ukradene lopte. Domantas Sabonis je dodao 23 poena, 14 skokova, 7 asistencija i 3 ukradene lopte, a dvoznamenkasti su bili i Harrison Barnes (17p, 5s, 4a), Keegan Murray (11p, 7s, 3a) te Davion Mitchell (10p, 2s).

Miami je tako izborio playoff seriju protiv Bostona dok će New Orleans igrati protiv Oklahome. Obje utakmice su na rasporedu sutra, a playoff počinje danas sa sljedećim utakmicama:

Cleveland Cavaliers - Orlando Magic (početak u 19:00 po hrvatskom vremenu)

Minnesota Timberwolves - Phoenix Suns (početak u 21:30)

New York Knicks - Philadelphia 76ers (početak u 00:00)

Denver Nuggets - Los Angeles Lakers (početak u 02:30)

20. travanj 2024 07:35