Bojan Bogdanović

STEVEN RYAN Getty Images Via Afp
NBA VEČER

Bojan Bogdanović solidan u porazu New Yorka, Šarić skroman, Dončić opet briljirao, nova pobjeda Bostona

Babo ipak uspio spasiti New York Knickse od domaćeg poraza protiv New Orleans Pelicansa
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 28. veljača 2024. 07:46

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović odigrao je solidnu utakmicu, ali nije uspio spasiti New York Knickse od domaćeg poraza protiv New Orleans Pelicansa.

Bogdanović je u 29 minuta na parketu Madison Square Gardena ostvario učinak od 20 poena, četiri skoka i pet asistencija. Goste su predvodili Trey Murphy s 26 i Brandon Ingram s 24 poena.

Golden State Warriorsi slavili su na gostovanju u Washingtonu. Dario Šarić na terenu je proveo 13 minuta i 40 sekundi te je u tom vremenu ubacio pet poena i jednom asistirao.

Cleveland je u uzbudljivoj završnici uspio preokrenuti protiv Dallasa koji je u posljednjoj četvrtini imao i +10, no to mu nije bilo dovoljno za pobjedu.

Luka Dončić opet je bio briljantan, samo jedan skok nedostajao mu je do triple-doublea; ubacio je 45 poena uz 14 asistencija i devet skokova, dok su Cavalierse predvodili Donovan Mitchell s 31 i Kyrie Irving s 30 poena.

Boston je upisao i devetu uzastopnu pobjedu te i dalje predvodi ljestvicu Istočne konferencije s 46 pobjeda i 12 poraza. Jaylen Brown imao je 31 poen, a Jayson Tatum 29, uz 11 skokova i osam asistencija u za Celticse, a Tyrese Maxey ubacio je 32 poena za Philadelphiju.

Minnesota je nastavila s dobrim izdanjima te dijeli vrh Zapadne konferencije s istim omjerom (41:17) kao Oklahoma. U pobjedi protiv San Antonio Spursa dominirao je Anthony Edwards s 34 poena, pet skokova i pet asistencija.

Oklahoma je pred svojim navijačima sredila Houston, a Shai Gilgeous-Alexander je prednjačio s 31 poenom, osam skokova i tri asista.

Rezultati:

Cleveland Cavaliers - Dallas Mavericks 121:119

Orlando Magic - Brooklyn Nets 108:81

Washington Wizards - Golden State Warriors 112:123 (Dario Šarić 5 poena, 1 asist za 14 minuta igre)

Atlanta Hawks - Utah Jazz 124:97

Boston Celtics - Philadelphia 76ers 117:99

New York Knicks - New Orleans Pelicans 92:115 (Bojan Bogdanović 20 koševa, 4 skoka, 5 asista za 29 minuta igre)

Minnesota Timberwolves - San Antonio Spurs 114:105

Chicago Bulls - Detroit Pistons 95:105

Milwaukee Bucks - Charlotte Hornets 123:85

Oklahoma City Thunder - Houston Rockets 112:95

Portland Trail Blazers - Miami Heat 96:106

18. travanj 2024 15:23