Zagreb, 301010.Dvorana Sutlinska vrela.Kosarkaska utakmica 5.kolo NLB lige ABA, Cedevita - Hemofarm.Na slici: Miljan Pavkovic 4, Dontaye Draper 4.Foto: Nenad Dugi / Cropix
 Nenad Dugi / CROPIX
NLB LIGA

Cedevita lako pobijedila Budućnost, Zadar tijesno poražen u Aleksandrovcu!

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 13. studeni 2010. 20:35

Košarkaši Cedevite pobijedili su kao domaćini u Sutinskim vrelima podgoričku Budućnost sa 70-59 u ogledu 7. kola regionalne NLB lige. Cedevita je natjecanje otvorila s tri pobjede, nakon čega je izgubila tri utakmice u nizu, a sada je momčad Ace Petrovića upisala četvrtu pobjedu. Budućnost je, pak, pretrpjela treći poraz.

Najefikasniji u momčadi Cedevite bili su Edwards sa 17, odnosno Draper i Rudež s 12 koševa. Kod gostiju je Simonović postigao 17 koševa.

Košarkaši Zadra i peti su put ove sezone poraženi u regionalnoj NLB ligi. Momčad Danijela Jusupa izgubila je u 7. kolu od Igokee sa 78-75. Zadrani su bolje otvorili utakmicu i dobili prvu četvrtinu s 25-18, no domaćini su im u drugom periodu uzvratili istom mjerom (26-19), tako da je na poluvremenu semafor pokazivao rezultat 44-44. Nastavak je donio vrlo izjednačenu utakmicu u kojoj se igralo praktički koš za koš, ali sama je završnica ipak pripala momčadi iz Aleksandrovca kojoj je to treća pobjeda ove sezone.

Najbolji je kod Zadrana s 20 koševa, pet skokova i četiri asistencije bio Marko Car, jedini igrač Jusupove momčadi s dvoznamenkastim brojem poena. Čedomir Vitkovac je s 21 košem i osam skokova predvodio domaćina.

Union Olimpija pobijedila je kao domaćin Široki sa 107-70, a domaćini su u Tivoliju već u 36. minuti stigli do brojke od 100 koševa. Nymburg je, pak, kao domaćin pobijedio Partizan sa 73-69.

Zagreb – Hemofarm 76-73

Redoslijed: 1. Olimpija 5-2, 2. Hemofarm 5-2, 3. Nymburk 5-2, 4. Krka 4-3, 5. Budućnost 4-3, 6. Cedevita 4-3, 7. Zagreb 4-3... 12. Cibona 3-3 (-1), 13. Zadar 2-5...

13. svibanj 2024 10:40