JAKOV PRKIC Cropix
FAVBET PREMIJER LIGA

Vukovi prijetili na Gripama, ali nisu izdržali. Split preokretom stigao do pobjede nad Cibonom

Split pobjedom nad Cibonom osigurao drugo mjesto uoči doigravanja
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 12. travanj 2024. 22:11

SPLIT - CIBONA 79:72 (15:23, 22:21, 18:19, 24:9)

SPLIT: Fundeburk 11p, 8s, 3il, Perković 10p, 5a, 3il, Shorter 10p, 7s, 5a, 3il, Tišma 12p, 5s, Ljubičić 6p, 5s, Sullivan 7, Runjić 8p, 3s, Klepo, Kučić 15p, 4s, 7a, Vuko, Perkušić, Dubravčić.

CIBONA: Perasović 8p, 5s, 3a, Majcunić 22p, 5s, 6a, 3il, Aranitović 5p, 3a, 6il, Katanović 14p, 4s, Bundović 18p, 5s, 5il, Pavković 5, Crnogorac, Ferderber, Krizmanić, Kujundžić.

Cibona je crna mačka Splita ove sezone. Uostalom, da Vukovi dva puta nisu svladali Žute u ABA lige, momčad Slavena Rimca sada bis e spremala za doigravanje u tom natjecanju, a vjerojatno je u dobrom sjećanju postala i ona utakmica s uvoda sezone, kada je prepolovljena Cibona slavila na Gripama. Sada je Split stigao do druge pobjede u sezoni nad Cibonom, njome je osigurao startni broj dva uoči doigravanja, ali da bi stigao do ovog trijumfa se i te kako namučio.

Iako su Vukovi bili na gripama bez ozlijeđenog kapetana Krešimira Radovčića, premda je Sani Aranitović odigrao napadački skromnu utakmicu, Split je odmah nakon startnih 6:0 prepustio kontrolu utakmice Vukovima. Koji su početkom druge četvrtine imali i velikih 29:15, a još početkom posljednjih deset minuta imao je gost iz Zagreba 66:57.

Tu su Vukovi stali. Nosili su ih do tada Ivan Majcunić i 16-godišnji Borna Katanović, ali Split je s novom dozom agresivnosti stigao do cilja. Još kad se na manje od pet minuta prije kraja ozlijedio Filip Bundović (ranije na leđa pao i izašao iz igre Tonko Vuko kod domaćina) i odšepao s terena, pa je još na minutu do konca peti faul dobio Aranitović, priči je bio kraj.

Dubrava bolja od Dubrovnika

DUBRAVA - DUBROVNIK 64:60 (13:15, 7:8, 18:22, 26:15)

DUBRAVA: Vragović 7, Jurić, Vidović 14p, 5s, Rimac, Ročak 18p, 13s, Karahodžić 4p, 5s, Paponja, Hudson, Matić 12p, 7s, Rajaofera 9p, 8s, Kalamiza, Tišma.

DUBROVNIK: F.Vujičić 10p, 8s, Dubelj 19p, 4s, Klarić 2, Levi 17p, 4s, 4a, Vodopija 8p, 9s, Kalajžić 1, J.Vujičić, Cvitković, Guštin 3, Gizdavčić

----------------------------------------------------------------

Piše: Val Kraljević

Košarkaši Dubrave su u 30. kolu Favbet Premijer lige, u jednoj utakmici koja je rezultatski više podsjećala na rukometnu, pobijedili momčad Dubrovnika i tako nastavili borbu za doigravanjem. Nevjerojatno impotentnu utakmicu odigrali su Dubrava i Dubrovnik.

U prvom poluvremenu igrala se totalno dekoncentrirana košarka, a nakon početnih 20 minuta ubačeno je ukupno samo 43 poena (23:20), dok je rezultat druge četvrtine iznosio nestvarnih 7:8 u korist gostiju. Dubrovnik se početkom drugog poluvremena odvojio i izgledalo je da bodovi idu na jug Hrvatske. No Dubrava se nije predavala, lagano je "grickala" prednost gostiju da bi u zadnjoj četvrtini preuzeli prednost te, u egal završnici, stigli do dvanaeste pobjede u sezoni.

21. travanj 2024 18:59