VANESA PANDZIC Cropix
FAVBET PREMIJER LIGA

Bosco je u 16 kola ostvario jednu pobjedu te je momčad s najlošijim učinkom u ligi
Piše: Val KraljevićObjavljeno: 12. siječanj 2024. 19:31

BOSCO - CIBONA 67:77 (15:11, 16:31, 17:19, 19:16)

BOSCO: Bubalo, Katanović 7, Akrap, Krapić 11p, 4s, Pavković 8p, 8s, Njegovan 2, Kos 17p, 4s, Ćosić, Bunn 11p, 6a, Petranović, Lukić 11, Vargek.

CIBONA: Vuković 19p, 13s, Radovčić 10p, 6s, Perasović 22p, 6s, 4a, Jakić, Majcunić 13p, 6s, 4a, Aranitović 9p, 5a, Ferderber 4p, 8s, Bandov, Krizmanić, Kujundžić.

ZAGREB - SŠD Boško Božić Pepsi. Gledatelja 100. Suci: Mikulić, Katić i Hartman.

Nakon iznenađujućeg poraza od Zaboka, košarkaši Cibone otvorili su 16. kolo Favbet Premijer lige, pobijedivši posljednji Bosco. Ovo je trinaesta pobjeda za Cibonu, dok je Bosco i dalje na samo jednoj.

Od ozljede se oporavio Aleksandar Aranitović pa je tako Cibonina “slavna” petorka opet na okupu. Unatoč tome, Vukovi su teže od očekivanog svladalu ekipu Bosca, koji se zapravo sastoji od njihovih juniora, uz još nekoliko igrača sa strane.

U utakmicu, koja je završila rekordno brzo jer nije bilo mnogo prekršaja, bolje su ušli košarkaši Bosca. Marat Kos nastavio je gdje je stao protiv Dubrave i nakon uvodnih šest poena zabio je za najveće vodstvo Bosca (9:4). Cibonu nije slušao šut za tri poena, do Vukovićeve trice imali su 0-7. Pred sam kraj prve četvrtine Borna Katanović, koji igra ABA ligu za Cibonu, ukrao je loptu Radovčiću, dok je on nakon toga napravio nesportski faul, za zaključak dobrih uvodnih deset minuta Bosca.

Ne bi to bila ovosezonska Cibona da nije počela pogađati za tri. Otvorio je četvrtinu tricom mladi Ferderber, nastavili su Perasović, Aranitović i Majcunić (triput) pa se Cibona počela malo po malo odvajati.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa novo. Cibona je lagano gradila svoju prednost, raspucao se Perasović, skakao Vuković... S druge strane, uz Kosa, dobru utakmicu odigrao je Roko Lukić koji je došao na posudbu iz Dinama. Da izgube s pristojnom razlikom pobrinuli su se Amerikanac Bunn i Krapić.

27. travanj 2024 16:24