NIKSA STIPANICEV Cropix
FAVBET PREMIJER LIGA

Šibenka deklasirala Bosco, oslabljena Cedevita slavila u gostima, Alkar preokretom tijesno do pobjede

Ligu će najvjerojatnije napustiti Bosco koji ima učinak 1-19 i ima tri pobjede manje od Škrljeva
Piše: Val KraljevićObjavljeno: 10. veljača 2024. 22:49

DEPOLINK ŠKRLJEVO - CEDEVITA JUNIOR 84:95 (19:23, 23:29, 19:27, 23:16)

KOSTRENA – Sportska dvorana Kostrena. Gledatelja 200. Suci: Vovk, Peić i Grubišić

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Uljarević 3, Bart 12, Gulin 7, Šljivarić 3, Salopek, Svodoba 10p, 5s, 5a, Rajković, Stanojević 9p, 5s, Hollowell 30p, 7s, Miljković, Ćošić, Šarić 10p, 7s.

CEDEVITA JUNIOR: Ogrizović 4, Rašić 13, Karačić 31p, 6s 4a, Jelić 19, Allen 2, Serdarušić 24, Mršić, Bilić, Luke 1p, 6s, 11a, Ljubičić.

U 21. kolu Favbet Premijer lige Cedevita Junior je svladala ekipu Škrljeva, iako su bili oslabljeni za Batinića i Kosija. Usamljen je na poziciji centra tako bio Ivan Karačić koji je to sjajno iskoristio i predvodio svoju momčad do pojede s 31 poenom.

Dominantan je bio Karačić tijekom cijelog prvog poluvremena te se nakon 20 minuta zaustavio na 22 poena, što je bilo dovoljno za deset poena viška Cedevite Junior na poluvremenu. U nastavku je Karačić nastavio gdje je stao te je sjajno surađivao s Austinom Lukeom. Upravo preko njih Cedevita Junior je gradila vodstvo da bi Renato Serdarušić, nakon prekršaja na šutu za tri, pospremio sva tri bacanja za najvećih 22 razlike (51:73).

BOSCO - ŠIBENKA 43:88 (18:26, 7:21, 7:18, 11:23)

ZAGREB – SŠD Boško Božić-Pepsi. Gledatelja 100. Suci: Perlić, Galić i Miletić

BOSCO: Kos 5, Ivanković 6, Katanović 3p, 4a, Bunn 9, Krapić 7, Pavković 5, Lukić 3p, 4s, Ćosić, Petranović, Njegovan 2p, 4s, Akrap 3, Valenti.

ŠIBENKA: Lukić 6p, 4s, Klarin 14, Pleadin 3p, 5s, 5a, Babić 10p, 6s, Perković 2p, 6s, Skorić 29, Howard 4p, 4s, Foreman 15, Šarić 5, Škugor, Brajković.

Košarkaši Šibenke su u 21. kolu Favbet Premijer lige razbili Bosco s čak 45 poena razlike i ostavili ih na samo jednoj pobjedi ove sezone. Posebno nadahnut u redovima Šibenke bio je Luka Skorić s 29 poena, dok u redovima Bosca nije bilo dvoznamenkastih. Iako su utakmicu bolje otvorili domaćini, preko najiskusnijeg dvojca Bunn-Krapić te poveli s 10:5, sve nakon toga pripalo je gostima iz Šibenika.

Amerikanac Foreman je, sredinom druge četvrtine, odveo svoju momčad prvi put na plus 20 (38:18), a isto je napravio i krajem treće četvrtine, samo ovoga puta tricom i to za plus 30 (60:30). Kasnije je rezultat samo rastao, a omladinci iz Bosca izgledali su kao statisti na parketu, a ne dostojan suparnik.

Oba kluba sad čeka pauza jer idući tjedan slijedi završnica Kupa Krešimira Ćosića, a nakon toga Šibenka će dočekati Dubravu, dok će Bosco ugostiti Alkar.

Alkar je preokretom došao do pobjede 58-57 protiv Dubrovnika, a pobjednički koš polaganjem postigao je Amerikanac Trevante Anderson koji je završio dvoboj s 15 poena, dok je Novozelanđanin Kuol Alok ubacio 20 za pobjednike. Amerikanac Javon Levi je s 20 koševa bio najbolji strijelac Dubrovčana.