DAVOR PONGRACIC Cropix
INFARKTNA ZAVRŠNICA

Krajnović slobodnim bacanjem osam stotinki prije kraja donio Boscu slavlje u derbiju protiv Dinama

Kod domaćina je najraspoloženiji bio Novačić koji je pod temperaturom ubacio 23 poena
Piše: Ivan AlaupovićObjavljeno: 02. travanj 2023. 19:42

DINAMO - BOSCO 79:80

(25:22, 14:28, 19:18, 21:12)

ZAGREB - KC Dražen Petrović. Gledatelja 300. Suci: Peić, Rogić, Muhvić.

DINAMO: Cvitanović 7p, 3s, Vručinić 3, Burrell 14p, 4s, Dugandžić 3p, 3s, 3a, 3il, Vučić 7p, 14s, Škarica, Anzulović 13p, 4s, Malekinušić, Klepo 7, Majić 2, Novačić 23p, 5s, 4il.

BOSCO: Krajinović 16p, 5s, L.Babić 14p, 4s, 3a, Hemphill Jarob 4, Jurič 11p, 3s,3a, Krapić 11p, 3s, Matić 9, Rukavina, Katura 8, Šljivarić, P.Babić 5p, 4s, Radulović, Primorac 2.

Sa 16 i pol sekundi prije kraja posljednje četvrtine Andro Anzulović pogodio je tricu kojom je vratio Dinamo na 79:79 u susretu gdje su nekoliko puta bili na dvoznamenkastom zaostatku. Međutim, Luka Krajnović, najraspoloženiji u redovima Bosca (16 poena), dolazi na liniju slobodnih bacanja s 0,8 sekundi na satu, zabija prvo, promašuje drugo - dovoljno da donese svojoj momčadi pobjedu, a Vladimiru Anzulović prvi poraz otkako je stigao na klupu Dinama.

U susretu koji je s potpunim pravom zaslužio naziv derbija Lige za ostanak, domaćin je bio taj koji je do sredine prvog poluvremena držao prednost, prije nego li su tricama Babića i Kature gosti potpuno preokrenuli i otišli na predah rezultatom 39:50. Košarkaši Ivana Tomasa postigli su samo 12 poena u posljednjoj četvrtini što su igrači u bijelim dresovima skoro iskoristili. Ipak, trener Bosca može se pohvaliti kako je u svojoj momčadi imao čak četvoricu igrača s dvoznamenkastim učinkom. Osim spomenutog Krajinovića, po 11 poena ubacili su Krapić i Jurič, dok je 15 imao Petar Babić.

- Realno mi danas nismo odigrali dobru utakmicu, osim tih tri-četiri minute na kraju druge četvrtine, ali ipak potpisao bih uvijek slabu igru uz pobjedu - rekao je Ivan Tomas, trener Bosca.

Kod Dinama je najraspoloženiji s klupe bio Ivan Novačić 23 poena, iako je njegov nastup bio pod upitnikom zbog viroze. Svoj najbolji učinak u dresu Dinama od dolaska s Cipra imao je i Amerikanac Romelo Burrell koji je ubacio 14 poena.