Ante Žižić (lijevo) i Facundo Campazzo (desno)

STARSPORT/SHUTTERSTOCK EDITORIAL/PROFIMEDIA Starsport/shutterstock Editorial/profimedia
EUROLIGA

Uvjerljiva pobjeda Crvene zvezde na domaćem terenu, hrvatski centar prvi strijelac turskog velikana

Žižić za 28 minuta ubacio 16 poena, upisao po jedan skok i asistenciju, iz igre gađao odličnih 7-9
Piše: HinaObjavljeno: 08. ožujak 2023. 23:34

Uvjerljivu pobjedu ostvarili su košarkaši Crvene zvezde u 27. kolu Eurolige, pred svojim navijačima su svladali turski Anadolu Efes 94-75.

Nakon prve četvrtine Anadolu Efes je vodio 25-20, a na ulasku u posljednju četvrtinu gosti su imali minimalan zaostatak 67-68. No, Crvena zvezda je u transu odigrala posljednjih deset minuta. Dobila je taj dio igre 26-8 i na kraju uvjerljivo slavila.

Argentinac Facundo Campazzo je bio najbolji igrač u pobjedničkom sastavu te je postigao 22 poena, a tome je dodao i sedam asistencija. Prvi strijelac Anadolu Efesa bio je hrvatski centar Ante Žižić koji je za 28 minuta ubacio 16 poena. Imao je po jedan skok i asistenciju. Iz igre je gađao odličnih 7-9 te s linije slobodnih bacanja 2-4.

Maccabi je pred svojim navijačima pobijedio Fenerbahce 78-74 uz 21 poen Lorenza Browna, dok je i Monaco bio uspješan domaćin. Francuski sastav je slavio 84-70 protiv Panathinaikosa uz po 18 koševa Jordana Loyda i Alpha Dialla. Potonji je tome dodao i osam skokova.

28. travanj 2024 13:48