MICHELE NUCCI Nurphoto Via Afp
MADRIĐANI UVJERLJIVI

Real pet kola prije kraja osigurao doigravanje Eurolige, skromne partije Hezonje i Žižića

Piše: HinaObjavljeno: 15. ožujak 2024. 23:17

Košarkaši madridskog Reala i teoretski su osigurali nastup u doigravanju Eurolige pet kola prije kraja ligaškog dijela natjecanja 89-74 pobjedom na gostovanju kod Virtusa u Bologni.

Mario Hezonja je za Real odigrao 19:15 minuta i za to vrijeme postigao 10 koševa (šut za dva 1-4, trica 2-5, slobodna bacanja 2-2) uz po jedan skok, asistenciju i osvojenu loptu, dok je u redovima Virtusa Ante Toni Žižić na terenu proveo 20:05 minuta i ubacio 8 poena (šut za dva 4-5) uz tri skoka te po jednu asistenciju i osvojenu loptu.

Guerchon Yabusele je sa 15 poena predvodio Real, dok je Isaia Cordinier postigao 12 pogodaka za Virtus.

Real je na vrhu ljestvice s omjerom pobjeda i poraza 23-6, dok je Virtus sedmi sa 17-12.

Jako je dobar u 64-58 domaćoj pobjedi Bayerna protiv Žalgirisa bio Danko Branković, on je za 18:03 minuta provedenih u igri postigao šest koševa (šut za dva 3-4) uz pet skokova, po dvije asistencije i osvojene lopte i jednom blokadom.

Devin Booker je ubacio 20 za Bayern, dok je Keenan Evans zabio 21 za Žalgiris.

Bayern je 12. na ljestvici s omjerom 13-16, koliko ima i 10. Valencia koja drži posljednje mjesto koje vodi u "play-in", dok je Žalgiris 15. sa 11-18.

23. travanj 2024 16:18